KOLEKTORY SŁONECZNE

WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA

Wentylacja przemysłowa

 

Potrzeby fabryk są wielorakie. Obok hal produkcyjnych i magazynowych szeroko rozumianego przemysłu:

 

 • budowy maszyn
 • metalurgicznego
 • chemicznego 
 • szklarskiego
 • drzewnego
 • skórzanego
 • tytoniowego
 • tekstylnego 
 • papierniczego 
 • spożywczego 
 • rolniczego
 • elektronicznego

 

Konsekwencją dużej liczby sposobów wytwarzania są różne wymagania odnośnie urządzeń do przygotowywania powietrza wentylacyjnego.
Każdej produkcji stawia się określone wymagania odnośnie optymalnej jakości powietrza ze względu na produkt i proces produkcji, zwracając możliwie największą uwagę na warunki pracy ludzi. Ponadto należy zagwarantować racjonalne zużycie energii. Projektowanie zakładu produkcyjnego obejmuje w pierwszej kolejności planowanie lokalizacji, urządzeń produkcyjnych i transportu materiałów , ale także instalację urządzeń wentylacyjnych.

Jak się dobiera system wentylacji?

 

Aby zapewnić odpowiednie warunki w budynkach produkcyjnych należ wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak ilość świeżego powietrza, ciśnienie,  temperatura powietrza, wilgotnośc powietrza, gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, zanieczyszczeń powietrza, prędkości przepływu powietrza w strefie pracy, hałasu, drgań i zużycie energii.
Aby zapewnić powyższe należy dokonać odpowiednich obliczeń oraz przemyśleć optymalny system rozprowadzenia instalacji wentylacji w pomieszczeniach.
Należy przy tym zaznaczyć , że każdy zakład wymaga indywidualnego podejścia co jesteśmy w stanie zapewnić.

Budowa instalacji

 

Wentylacja przemysłowa odbiega nieco od typowej wentylacji bytowej z uwagi na zastosowane urządzenia oraz wielkość urządzeń .

W wentylacji przemysłowej mamy do czynienia z różnego rodzaju filtrami , okapami czy też stosuje się dygestoria .Wykorzystuje się innego rodzaju materiały do budowy instalacji jak np. blachę kwasoodporną czy też z tworzywa . Wykorzystuje się innego rodzaju urządzenia jak wentylatory chemoodporne czy przeciwwybuchowe EX

Wykonujemy i projektujemy instalacje we wszystkich  zakładach przemysłowych  
Z uwagi na nasze doświadczenie i wiedzę potrafimy zaprojektować każde warunki mikroklimatu w pomieszczeniach na podstawie wytycznych inwestora.

Rozróżnia się dwa rodzaje cieczowych kolektorów słonecznych

 Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał 

 z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania 

 promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji. 

 Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni,  klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

KLIMATYZATORY

KANAŁOWE

 

 

urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.

KLIMATYZATORY

OKIENNE

 

 

urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.

KOLEKTORY PŁASKIE

 

 

specyfikacja

SYSTEMY WODY LODOWEJ - jest to instalacja zasilana wodą schłodzoną w źródle chłodu- czyli agregacie wody lodowej. Woda zamiast być podgrzewana jak to ma miejsce w kotłach jest schładzana do parametrów 5-10oC na zasilaniu i do 10-16oC na powrocie. Z uwagi na łatwość montażu ( przez każdego hydraulika) jest systemem bardzo popularnym i chyba najczęściej stosowanym w dzisiejszym budownictwie. Chłód z agregatu dostarczany jest do odbiorników popularnie zwanych fancoilami które mogą być montowane w obudowie lub nad sufitem podwieszanym. Z uwagi na niewielką różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem w systemie tym należy przewidzieć odpowiednio więcej miejsca na prowadzenie rur.

KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

 

montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE (RUROWE)

 

 

specyfikacja

FILTRY Turbo Swing

 

 

filtry Turbo Swing oparte o zasadę obracającej się perforowanej tarczy - sprawność separacji wynosi nawet 100%!!! Średnio przy 8 mikronach wielkości cząstki tłuszczowej = 98%. Filtr dedykowany do odzysku ciepła oraz systemów VAV

FILTRY JCE

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne o oznaczeniu JCE - sprawność separacji wynosi ponad 90%

FILTRY UV Combilux

 

 

filtry UV Combilux oparte na działaniu promieniowania UV - sprawność filtracji tłuszczu oraz eliminacja zapachów wyrzucanych poza budynek nawet 99% przy zapewnieniu odpowiedniego odcinka reakcji

FILTRY JFF

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne wraz z filtrem siatkowym o oznaczeniu JFF - sprawność wynosi 98% przy 8 mikronach wielkości średniej cząstki tłuszczowej

KLIMATYZATORY

MULTI SPLIT

 

 

to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

SYSTEMY VRF

 

 

jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW

Jeśli akurat jesteście Państwo przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania dla swojego przyszłego domu lub chcecie zmodernizować obecną instalację to zapraszamy do współpracy. Zapewniamy wsparcie i pomoc w sprawach ogrzewania na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

 

 

Z naszą pomocą sezon grzewczy nie będzie kojarzył Ci się z wysokimi rachunkami, ale wysoką temperaturą powietrza w Twoim domu! 
Na początku budowy domu warto się zastanowić jakie będzie źródło ciepła- czy kotłownia gazowa, olejowa, na paliwo stałe(węgiel, drewno) a może pompa ciepła  oraz jaki będzie  sposób ogrzewania budynku - czy ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe  a może powietrzne. Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny do zastosowania w Państwa domu?

Jaki rodzaj pompy będzie dla nas najlepszy?

 

 

Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.

Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu. 

Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.

Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Przykłady filtrów

Przykładowy okap

Przykładowe dygestorium

Wentylator chemoodporny

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

 

 

 

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

Tel.    +48 603 890 300

Szybki kontakt:

Dział realizacji i serwisu 

 

Wesołowski sp. z o.o.

ul. Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

Dział projektowy

 

Wesołowski sp. z o.o sp.k

Ul.Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław   

 

NIP:8992745456  |  KRS:0000468005

Projekt i realizacja SPECTRUM MARKETING | 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone