KOLEKTORY SŁONECZNE
WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA
Potrzeby fabryk są wielorakie. Obok hal produkcyjnych i magazynowych szeroko rozumianego przemysłu:
Konsekwencją dużej liczby sposobów wytwarzania są różne wymagania odnośnie urządzeń do przygotowywania powietrza wentylacyjnego.
Każdej produkcji stawia się określone wymagania odnośnie optymalnej jakości powietrza ze względu na produkt i proces produkcji, zwracając możliwie największą uwagę na warunki pracy ludzi. Ponadto należy zagwarantować racjonalne zużycie energii. Projektowanie zakładu produkcyjnego obejmuje w pierwszej kolejności planowanie lokalizacji, urządzeń produkcyjnych i transportu materiałów , ale także instalację urządzeń wentylacyjnych.
Aby zapewnić odpowiednie warunki w budynkach produkcyjnych należ wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak ilość świeżego powietrza, ciśnienie, temperatura powietrza, wilgotnośc powietrza, gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, zanieczyszczeń powietrza, prędkości przepływu powietrza w strefie pracy, hałasu, drgań i zużycie energii.
Aby zapewnić powyższe należy dokonać odpowiednich obliczeń oraz przemyśleć optymalny system rozprowadzenia instalacji wentylacji w pomieszczeniach.
Należy przy tym zaznaczyć , że każdy zakład wymaga indywidualnego podejścia co jesteśmy w stanie zapewnić.
Wentylacja przemysłowa odbiega nieco od typowej wentylacji bytowej z uwagi na zastosowane urządzenia oraz wielkość urządzeń .
W wentylacji przemysłowej mamy do czynienia z różnego rodzaju filtrami , okapami czy też stosuje się dygestoria .Wykorzystuje się innego rodzaju materiały do budowy instalacji jak np. blachę kwasoodporną czy też z tworzywa . Wykorzystuje się innego rodzaju urządzenia jak wentylatory chemoodporne czy przeciwwybuchowe EX
Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał
z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania
promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji.
Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni, klientów indywidualnych oraz biznesowych.
urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.
urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.
specyfikacja
montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.
specyfikacja
to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.
jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW
Z naszą pomocą sezon grzewczy nie będzie kojarzył Ci się z wysokimi rachunkami, ale wysoką temperaturą powietrza w Twoim domu!
Na początku budowy domu warto się zastanowić jakie będzie źródło ciepła- czy kotłownia gazowa, olejowa, na paliwo stałe(węgiel, drewno) a może pompa ciepła oraz jaki będzie sposób ogrzewania budynku - czy ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe a może powietrzne. Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny do zastosowania w Państwa domu?
Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.
Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu.
Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.
Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.
Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia.
Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie.
Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub
prześlij zapytanie ofertowe.
Przykłady filtrów
Przykładowy okap
Przykładowe dygestorium
Wentylator chemoodporny
Szybki kontakt:
Wesołowski sp. z o.o.
ul. Dożynkowa 15/1U
52-311 Wrocław
NIP:8992738752 | KRS:0000434484
Wesołowski sp. z o.o sp.k
Ul.Dożynkowa 15/1U
52-311 Wrocław
NIP:8992745456 | KRS:0000468005