KOLEKTORY

SŁONECZNE

SYSTEMY SOLARNE

Słońce jest niewyczerpalnym i tanim źródłem energii. Skoro tak to czemu nie wykorzystać jej w celach grzewczych?

 

Dla wielu osób rozważających zainstalowanie w swoim domu solarów największy problem stanowić może wysoki koszt zakupu i montażu paneli solarnych. Nie powinno to być powodem do zmartwień, ponieważ dzięki Programowi Priorytetowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można uzyskać dofinansowanie w wysokości 45% poniesionych na ten cel wydatków. Po otrzymaniu dopłaty z NFOŚiGW koszt zainstalowania kolektora słonecznego zwraca się już po kilku latach i pozwala na dalsze, niemal darmowe podgrzewanie wody  w okresie letnim.

Więcej o dopłatach można znaleźć na stronie http://www.doplatynakolektory.pl/newsy-nfosigw/blog

Co to jest kolektor słoneczny popularnie nazywany "solarem"?

 

Jest to urządzenie które przetwarza energię promieniowania słonecznego na energię cieplną. Może on zatem zastąpić tradycyjne urządzenie grzewcze umożliwiając podgrzew czynnika roboczego, który jest najczęściej wykorzystywany do podgrzania ciepłej wody użytkowej lub w niskotemperaturowej instalacji grzewczej.
O uzysku cieplnym kolektora decydujące znaczenie ma : rodzaj kolektora, absorber, izolacja cieplna, oraz pokrycie przeźroczyste kolektora. Rozróżnia się dwa rodzaje cieczowych kolektorów słonecznych

Kolektory  słoneczne - ciepło dzięki słońcu

 Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest 

 absorber. Materiał, z którego jest zrobiony charakteryzuje się 

 dużym współczynnikiem pochłaniania promieniowania 

 słonecznego a małym współczynnikiem emisji. 

KOLEKTORY PŁASKIE

 

 

Te wydajne kolektory płaskie oszczędzają w skali roku średnio nawet 60 procent energii potrzebnej do podgrzewu wody użytkowej. Zaś dzięki energii słonecznej i zastosowaniu kotła kondensacyjnego można zaoszczędzić więcej niż jedną trzecią łącznej energii zużywanej w ciągu roku.

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE (RUROWE)

 

Efektywne wykorzystanie ciepła słonecznego – absorbery z powłoką wysokoselektywną pobierają wyjątkowo dużo energii słonecznej, zapewniając tym samym wysoki współczynnik sprawności. Panująca w rurach próżnia gwarantuje przy tym bardzo skuteczną izolację cieplną. Pomiędzy szklanymi rurami a absorberem prawie nie dochodzi do strat – a kolektor może przekształcić na efektywne ciepło także niewielkie ilości energii słonecznej. Szczególnie w okresie przejściowym i w miesiącach zimowych, przy niskich temperaturach zewnętrznych, próżniowe kolektory rurowe wyjątkowo efektywnie wykorzystują dostępne promieniowanie słoneczne.

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Instalacja fotowoltaiczna – Prąd dzięki słońcu

Instalacja fotowoltaiczna

 

Wraz z rozprzestrzenianiem się systemów energii ze źródeł odnawialnych rośnie także gotowość odbiorców i użytkowników końcowych do samodzielnej produkcji prądu. Wydajna instalacja fotowoltaiczna daje dzisiaj możliwość zyskownego wykorzystania darmowej energii słonecznej. Poprzez instalację modułów fotowoltaicznych sygnalizujesz odpowiedzialne działanie na rzecz środowiska i masz swój aktywny wkład w ochronę klimatu, zmniejszając emisje CO2.

W obliczu stale rosnących kosztów energii instalacja fotowoltaiczna przyczynia się do oszczędności i ograniczenia zależności od dostawców energii. Samodzielnie wyprodukowany prąd może być wykorzystywany na potrzeby własne, ale także może zasilać publiczną sieć elektryczną. Dzięki ustawowym stawkom za przekazany prąd lub oszczędnościom na własnym zużyciu inwestycja zwraca się już po kilku latach. W każdym przypadku wiąże się z tym wzrost wartości nieruchomości.

Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła

 

Prąd dzięki słońcu – po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej firmy Viessmann każdy może stać się samodzielnym producentem prądu. Przekształcanie bezpłatnej energii słonecznej na prąd jest w przypadku zużywania go na potrzeby własne interesującym finansowo rozwiązaniem, a w połączeniu z zasobnikami energii umożliwia nawet uniezależnienie się od publicznej sieci energetycznej.

Elementy instalacji fotowoltaicznej

MODUŁY FOTOWOLTAICZNE

 

 

Po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej firmy Viessmann każdy może stać się samodzielnym producentem prądu. Przemiana darmowej energii słonecznej w prąd w przypadku zużywania go na potrzeby własne jest interesująca z finansowego punktu widzenia i w połączeniu z zasobnikami energii umożliwia wręcz niezależność od publicznej sieci prądowej.

SYSTEMY ZASOBNIKÓW ENERGII

 

Systemy zasobników energii firmy Viessmann służące do magazynowania wytworzonego samodzielnie prądu zwiększają zużycie na potrzeby własne, a tym samym także wydajność instalacji fotowoltaicznej. Jeśli w gospodarstwie domowym w danym momencie nie jest potrzebny prąd, system magazynuje go w zasobniku energii. Prąd ten jest wykorzystywany, kiedy pojawi się zapotrzebowanie, np. po włączeniu urządzeń elektrycznych. Gdy zasobnik energii jest naładowany i żaden z podłączonych odbiorników nie jest aktywny, prąd jest odprowadzany do publicznej sieci energetycznej przy zastosowaniu odpowiedniej taryfy.

 

 

OGNIWA

FOTOWOLTAICZNE

Kontakt

 

Wesołowski sp. z o.o.
ul. Dożynkowa 15/1U, 52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

 

 

 

Tel.    71 756 88 80

 

sekretariat@wesolowski.org.pl

Usługi

 

WENTYLACJA I REKUPERACJA

WENTYLACJA KUCHNI

KLIMATYZACJA

POMPY CIEPŁA

SYSTEMY SOLARNE

INSTALACJE GRZEWCZE I GAZOWE
OGRZEWANIE PODŁOGOWE

INSTALACJE SANITARNE

WODA DESZCZOWA

WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA

REGULACJA I POMIARY

INTELIGENTNE BUDYNKI

Projekt i realizacja dla Wesołowski Sp. z o.o. od Spectrum Marketing. Wszelkie prawa zastrzeżone ® Polityka prywatności

Kontakt alarmowy do serwisu:

 

Tel.    +48 798 919 920

 

serwis@wesolowski.org.pl

 

Z nimi współpracujemy

 

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

 

 

 

sekretariat@wesolowski.org.pl

Tel.    +48 603 890 300

Szybki kontakt: