sekretariat@wesolowski.org.pl

 

 

Zgłoszenia serwisowe wyłącznie mailowo na adres serwis@wesolowski.org.pl

Tel.    71 756 88 80

Projekt i realizacja SPECTRUM MARKETING | 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

Dział projektowy

 

Wesołowski sp. z o.o sp.k

Ul.Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław   

 

NIP:8992745456  |  KRS:0000468005

Dział realizacji i serwisu 

 

Wesołowski sp. z o.o.

ul. Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

Szybki kontakt:

Tel.    +48 603 890 300

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

OGNIWA

FOTOWOLTAICZNE

SYSTEMY ZASOBNIKÓW ENERGII

 

Systemy zasobników energii firmy Viessmann służące do magazynowania wytworzonego samodzielnie prądu zwiększają zużycie na potrzeby własne, a tym samym także wydajność instalacji fotowoltaicznej. Jeśli w gospodarstwie domowym w danym momencie nie jest potrzebny prąd, system magazynuje go w zasobniku energii. Prąd ten jest wykorzystywany, kiedy pojawi się zapotrzebowanie, np. po włączeniu urządzeń elektrycznych. Gdy zasobnik energii jest naładowany i żaden z podłączonych odbiorników nie jest aktywny, prąd jest odprowadzany do publicznej sieci energetycznej przy zastosowaniu odpowiedniej taryfy.

MODUŁY FOTOWOLTAICZNE

 

 

Po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej firmy Viessmann każdy może stać się samodzielnym producentem prądu. Przemiana darmowej energii słonecznej w prąd w przypadku zużywania go na potrzeby własne jest interesująca z finansowego punktu widzenia i w połączeniu z zasobnikami energii umożliwia wręcz niezależność od publicznej sieci prądowej.

Elementy instalacji fotowoltaicznej

Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła

 

Prąd dzięki słońcu – po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej firmy Viessmann każdy może stać się samodzielnym producentem prądu. Przekształcanie bezpłatnej energii słonecznej na prąd jest w przypadku zużywania go na potrzeby własne interesującym finansowo rozwiązaniem, a w połączeniu z zasobnikami energii umożliwia nawet uniezależnienie się od publicznej sieci energetycznej.

Instalacja fotowoltaiczna

 

Wraz z rozprzestrzenianiem się systemów energii ze źródeł odnawialnych rośnie także gotowość odbiorców i użytkowników końcowych do samodzielnej produkcji prądu. Wydajna instalacja fotowoltaiczna daje dzisiaj możliwość zyskownego wykorzystania darmowej energii słonecznej. Poprzez instalację modułów fotowoltaicznych sygnalizujesz odpowiedzialne działanie na rzecz środowiska i masz swój aktywny wkład w ochronę klimatu, zmniejszając emisje CO2.

W obliczu stale rosnących kosztów energii instalacja fotowoltaiczna przyczynia się do oszczędności i ograniczenia zależności od dostawców energii. Samodzielnie wyprodukowany prąd może być wykorzystywany na potrzeby własne, ale także może zasilać publiczną sieć elektryczną. Dzięki ustawowym stawkom za przekazany prąd lub oszczędnościom na własnym zużyciu inwestycja zwraca się już po kilku latach. W każdym przypadku wiąże się z tym wzrost wartości nieruchomości.

Instalacja fotowoltaiczna – Prąd dzięki słońcu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

Jaki rodzaj pompy będzie dla nas najlepszy?

 

 

Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.

Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu. 

Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.

Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.

Skąd ta energia? Rodzaje pomp ciepła

 

 

Zacznijmy od tego, jak działa pompa ciepła. Po pierwsze pobiera ona energię zgromadzoną w wodzie, glebie itp. a następnie przekształca ją w ciepło.
Podobnie, jak w innych instalacjach grzewczych, tak i tutaj opłacalność instalacji pomp ciepła związana jest w dużej mierze z odpowiednim doborem sprzętu do danego domu.
To, co powinno zainteresować właścicieli domów to niezaprzeczalny fakt, że przy użyciu tradycyjnej pompy ciepła koszt całkowitego ogrzewania może się zmniejszyć o nawet 50 %.
Zaoszczędzić możemy nie tylko na ogrzewaniu, ale i na ciepłej wodzie, która może być podgrzewana przy jej pomocy przez cały rok.

SYSTEMY VRF

 

 

jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW

KLIMATYZATORY

MULTI SPLIT

 

 

to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

FILTRY JFF

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne wraz z filtrem siatkowym o oznaczeniu JFF - sprawność wynosi 98% przy 8 mikronach wielkości średniej cząstki tłuszczowej

FILTRY UV Combilux

 

 

filtry UV Combilux oparte na działaniu promieniowania UV - sprawność filtracji tłuszczu oraz eliminacja zapachów wyrzucanych poza budynek nawet 99% przy zapewnieniu odpowiedniego odcinka reakcji

FILTRY JCE

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne o oznaczeniu JCE - sprawność separacji wynosi ponad 90%

FILTRY Turbo Swing

 

 

filtry Turbo Swing oparte o zasadę obracającej się perforowanej tarczy - sprawność separacji wynosi nawet 100%!!! Średnio przy 8 mikronach wielkości cząstki tłuszczowej = 98%. Filtr dedykowany do odzysku ciepła oraz systemów VAV

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE (RUROWE)

 

Efektywne wykorzystanie ciepła słonecznego – absorbery z powłoką wysokoselektywną pobierają wyjątkowo dużo energii słonecznej, zapewniając tym samym wysoki współczynnik sprawności. Panująca w rurach próżnia gwarantuje przy tym bardzo skuteczną izolację cieplną. Pomiędzy szklanymi rurami a absorberem prawie nie dochodzi do strat – a kolektor może przekształcić na efektywne ciepło także niewielkie ilości energii słonecznej. Szczególnie w okresie przejściowym i w miesiącach zimowych, przy niskich temperaturach zewnętrznych, próżniowe kolektory rurowe wyjątkowo efektywnie wykorzystują dostępne promieniowanie słoneczne.

KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

 

montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.

SYSTEMY WODY LODOWEJ - jest to instalacja zasilana wodą schłodzoną w źródle chłodu- czyli agregacie wody lodowej. Woda zamiast być podgrzewana jak to ma miejsce w kotłach jest schładzana do parametrów 5-10oC na zasilaniu i do 10-16oC na powrocie. Z uwagi na łatwość montażu ( przez każdego hydraulika) jest systemem bardzo popularnym i chyba najczęściej stosowanym w dzisiejszym budownictwie. Chłód z agregatu dostarczany jest do odbiorników popularnie zwanych fancoilami które mogą być montowane w obudowie lub nad sufitem podwieszanym. Z uwagi na niewielką różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem w systemie tym należy przewidzieć odpowiednio więcej miejsca na prowadzenie rur.

KOLEKTORY PŁASKIE

 

 

Te wydajne kolektory płaskie oszczędzają w skali roku średnio nawet 60 procent energii potrzebnej do podgrzewu wody użytkowej. Zaś dzięki energii słonecznej i zastosowaniu kotła kondensacyjnego można zaoszczędzić więcej niż jedną trzecią łącznej energii zużywanej w ciągu roku.

KLIMATYZATORY

OKIENNE

 

 

urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.

KLIMATYZATORY

KANAŁOWE

 

 

urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.

 Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni,  klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

 Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest 

 absorber. Materiał, z którego jest zrobiony charakteryzuje się 

 dużym współczynnikiem pochłaniania promieniowania 

 słonecznego a małym współczynnikiem emisji. 

Kolektory  słoneczne - ciepło dzięki słońcu

# Co przemawia za ciągle wzrastającą liczbą instalacji pomp ciepła w naszych domach?

 

Zainteresowanie pompami ciepła każdego roku wzrasta. Być może głównym powodem takiego obrotu sprawy jest fakt, że tego rodzaju instalacja uznana jest za bardzo ekologiczną. Co więcej idealnie nadaje się do zamontowania zarówno w nowym budownictwie, jak i w starszych domach remontowanych.
Wreszcie energia służąca do ogrzewania naszego mieszkania przy użyciu pompy ciepła może być pobierana z odnawialnych źródeł energii.

Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji.

Co to jest kolektor słoneczny popularnie nazywany "solarem"?

 

Jest to urządzenie które przetwarza energię promieniowania słonecznego na energię cieplną. Może on zatem zastąpić tradycyjne urządzenie grzewcze umożliwiając podgrzew czynnika roboczego, który jest najczęściej wykorzystywany do podgrzania ciepłej wody użytkowej lub w niskotemperaturowej instalacji grzewczej.
O uzysku cieplnym kolektora decydujące znaczenie ma : rodzaj kolektora, absorber, izolacja cieplna, oraz pokrycie przeźroczyste kolektora. Rozróżnia się dwa rodzaje cieczowych kolektorów słonecznych

Słońce jest niewyczerpalnym i tanim źródłem energii. Skoro tak to czemu nie wykorzystać jej w celach grzewczych?

 

Dla wielu osób rozważających zainstalowanie w swoim domu solarów największy problem stanowić może wysoki koszt zakupu i montażu paneli solarnych. Nie powinno to być powodem do zmartwień, ponieważ dzięki Programowi Priorytetowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej można uzyskać dofinansowanie w wysokości 45% poniesionych na ten cel wydatków. Po otrzymaniu dopłaty z NFOŚiGW koszt zainstalowania kolektora słonecznego zwraca się już po kilku latach i pozwala na dalsze, niemal darmowe podgrzewanie wody  w okresie letnim.

Więcej o dopłatach można znaleźć na stronie http://www.doplatynakolektory.pl/newsy-nfosigw/blog

SYSTEMY SOLARNE

KOLEKTORY

SŁONECZNE