KOLEKTORY SŁONECZNE

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Zalety ogrzewania podłogowego

 

O zaletach stosowania ogrzewania podłogowego szczególnie w domach jednorodzinnych przekonało się już wielu naszych klientów.

 

Główne zalety:
 

1.      Oszczędność energii

2.      Większy komfort użytkowania

3.      Łatwiejsza aranżacja wnętrz

Czy do ogrzewania podłogowego muszą być tylko kafelki?

 

 

 

Jest to mit ponieważ w dobie obecnej budynki są już na tyle dobrze ocieplone , że w wielu przypadkach zastosowanie nawet podłogi drewnianej daje nam możliwość zastosowania ogrzewania podłogowego.

Nasza firma za pomocą profesjonalnego oprogramowania i bazując na dużym doświadczeniu  zespołu projektowego dobiera ogrzewanie podłogowe tj. rozstaw rur pod dane pomieszczenie i dzięki temu mamy pewność , że w danym pomieszczeniu będzie utrzymywana odpowiednia temperatura.

Dzięki dobrze wykonanym obliczeniom klient ma ogrzewanie dobrane optymalnie i  może już zaoszczędzić   na samej inwestycji ponieważ ilość rur nie jest przewymiarowana jak to jest bardzo często w przypadku kiedy ktoś wykonuje ogrzewanie bez wcześniejszych obliczeń tylko na tzw. oko?.

Dlaczego wybrać ogrzewanie podłogowe u nas?

 

 

 

Niewątpliwą zaletą naszych projektów są również obliczenia hydrauliczne dzięki którym klient szybciej jest w stanie wyregulować ogrzewanie w pomieszczeniach co często jest dużym problemem szczególnie na początku użytkowania.  Bez dobrej regulacji hydraulicznej zdarza się tak , że w niektórych pomieszczeniach jest za ciepło a w niektórych pomieszczeniach za zimno. Żeby tak nie było trzeba odpowiednio ustawić przepływy  w instalacji. A jak to zrobić jak się nie ma punktu odniesienia w postaci profesjonalnych obliczeń? Metodą prób i błędów- tak odpowiedzą inni, a klient później się ?męczy?.  U nas jest inaczej!! Warto się o tym przekonać podejmując z nami współpracę.

Z uwagi na dużą bezwładność ogrzewania podłogowego to znaczy , że ciepło do pomieszczenia po wyłączeniu ogrzewania jest jeszcze dostarczane przez kilka godzin firma nasza też ma rozwiązanie poprzez :

1.      Zastosowanie odpowiedniej, inteligentnej automatyki.

Zastosowanie odpowiednich termostatów temperaturowych które mierzą temperaturę w pomieszczeniu i temperaturę posadzki dzięki czemu bezwładność temperaturowa jest nieodczuwalna.

# Ogrzewanie podłogowe Wrocław

 

 

Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak system rur zamontowany pod naszą podłogą. Główną zaletą tego rodzaju ogrzewania jest równomierne oddawanie ciepła w danym pomieszczeniu w którym jest zainstalowane. Maksymalna wydajność cieplna ogrzewania podłogowego to jednak 80 W/m2. Jest to spowodowane ograniczeniem temperatury powierzchni podłogi do 29°C. Wyższa jest już bowiem szkodliwa dla zdrowia. 

To właściwie dlatego ogrzewanie podłogowe bywa stosowane na przemian z grzejnikowym lub w połączeniu z nim, tworząc idealna kompozycję grzewczą dla danego pomieszczenia.


Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Zazwyczaj traktowany jest jednak jako dodatkowe źródło ogrzewania naszego domu.

Istnieją także alternatywne źródła energii, takie jak np. pompy ciepła. Są to niezwykle wydajne systemy grzewcze, które z powodzeniem są stosowane na całym świecie! 

Ogrzewanie jest dosyć rozległym tematem, instalacje grzewcze mogą być bowiem bardzo rozbudowane i skomplikowane. 

Rozróżnia się dwa rodzaje cieczowych kolektorów słonecznych

 Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał 

 z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania 

 promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji. 

 Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni,  klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

KLIMATYZATORY

KANAŁOWE

 

 

urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.

KLIMATYZATORY

OKIENNE

 

 

urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.

KOLEKTORY PŁASKIE

 

 

specyfikacja

SYSTEMY WODY LODOWEJ - jest to instalacja zasilana wodą schłodzoną w źródle chłodu- czyli agregacie wody lodowej. Woda zamiast być podgrzewana jak to ma miejsce w kotłach jest schładzana do parametrów 5-10oC na zasilaniu i do 10-16oC na powrocie. Z uwagi na łatwość montażu ( przez każdego hydraulika) jest systemem bardzo popularnym i chyba najczęściej stosowanym w dzisiejszym budownictwie. Chłód z agregatu dostarczany jest do odbiorników popularnie zwanych fancoilami które mogą być montowane w obudowie lub nad sufitem podwieszanym. Z uwagi na niewielką różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem w systemie tym należy przewidzieć odpowiednio więcej miejsca na prowadzenie rur.

KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

 

montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE (RUROWE)

 

 

specyfikacja

FILTRY Turbo Swing

 

 

filtry Turbo Swing oparte o zasadę obracającej się perforowanej tarczy - sprawność separacji wynosi nawet 100%!!! Średnio przy 8 mikronach wielkości cząstki tłuszczowej = 98%. Filtr dedykowany do odzysku ciepła oraz systemów VAV

FILTRY JCE

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne o oznaczeniu JCE - sprawność separacji wynosi ponad 90%

FILTRY UV Combilux

 

 

filtry UV Combilux oparte na działaniu promieniowania UV - sprawność filtracji tłuszczu oraz eliminacja zapachów wyrzucanych poza budynek nawet 99% przy zapewnieniu odpowiedniego odcinka reakcji

FILTRY JFF

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne wraz z filtrem siatkowym o oznaczeniu JFF - sprawność wynosi 98% przy 8 mikronach wielkości średniej cząstki tłuszczowej

KLIMATYZATORY

MULTI SPLIT

 

 

to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

SYSTEMY VRF

 

 

jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW

Jeśli akurat jesteście Państwo przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania dla swojego przyszłego domu lub chcecie zmodernizować obecną instalację to zapraszamy do współpracy. Zapewniamy wsparcie i pomoc w sprawach ogrzewania na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

 

 

Z naszą pomocą sezon grzewczy nie będzie kojarzył Ci się z wysokimi rachunkami, ale wysoką temperaturą powietrza w Twoim domu! 
Na początku budowy domu warto się zastanowić jakie będzie źródło ciepła- czy kotłownia gazowa, olejowa, na paliwo stałe(węgiel, drewno) a może pompa ciepła  oraz jaki będzie  sposób ogrzewania budynku - czy ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe  a może powietrzne. Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny do zastosowania w Państwa domu?

Jaki rodzaj pompy będzie dla nas najlepszy?

 

 

Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.

Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu. 

Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.

Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 Na rury ogrzewania podłogowego udzielamy 10 letniej gwarancji! 

 Klient otrzymuje od nas profesjonalnie wykonany projekt 

 podpisany przez uprawnionego projektanta. 

 

Chcesz sprawdzić jak podchodzimy do sprawy?

Pobierz kwestionariusz pytań do obliczeń lub skontaktuj się bezpośrednio z nami.

 

 

Pobierz bezpłatnie przykładowy plan projektu ogrzewania podłogowego:

 

 

ogrzewanie podłogowe na parterze

ogrzewanie podłogowe na piętrze

Kontakt

 

Wesołowski sp. z o.o.
ul. Dożynkowa 15/1U, 52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

 

 

 

Tel.    71 756 88 80

 

sekretariat@wesolowski.org.pl

Usługi

 

WENTYLACJA I REKUPERACJA

WENTYLACJA KUCHNI

KLIMATYZACJA

POMPY CIEPŁA

SYSTEMY SOLARNE

INSTALACJE GRZEWCZE I GAZOWE
OGRZEWANIE PODŁOGOWE

INSTALACJE SANITARNE

WODA DESZCZOWA

WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA

REGULACJA I POMIARY

INTELIGENTNE BUDYNKI

Projekt i realizacja dla Wesołowski Sp. z o.o. od Spectrum Marketing. Wszelkie prawa zastrzeżone ® Polityka prywatności

Kontakt alarmowy do serwisu:

 

Tel.    +48 798 919 920

 

serwis@wesolowski.org.pl

 

Z nimi współpracujemy

 

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

 

 

 

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

Tel.    +48 603 890 300

Szybki kontakt: