INSTALACJE GRZEWCZE I GAZOWE

# Ogrzewanie Wrocław

 

Kolejny sezon grzewczy przed nami? A może starej instalacji przydałaby się po prostu jakaś renowacja? Jedno jest pewne. Każdy moment jest dobry, by zwrócić uwagę na to, jak pracuje nasza instalacja centralnego ogrzewania i zastanowić się nad jej ewentualną modernizacją w przyszłości.

Jakie ogrzewanie CO wybrać? 

 

 

Z tym pytaniem najczęściej walczą współcześni właściciele domów jednorodzinnych. Mieszkańcy Wrocławskich bloków i kamienic mają znacznie łatwiej. Zazwyczaj bowiem ciepło dostarczane do ich lokali pochodzi z magistrali ciepłowniczej lub osiedlowej kotłowni. Sami niespecjalnie decydują o tym, czym ogrzewają swoje mieszkanie.
Ma to oczywiście swoje plusy.

Ogrzewanie to nie jest bowiem problem, który można zamieść pod dywan. Dobrze, jeśli o jego wyborze zadecydujemy już na samym początku budowy domu. Tylko wówczas mamy szansę uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z przebudową instalacji oraz jej późniejszym utrzymaniem.

Oczywiście możemy dwoić się i troić by zmniejszyć nieco wydatki poniesione na ogrzewanie. Jednak i tak niczego nie wskóramy jeśli nasza instalacja grzewcza będzie dobrana źle, bez uwzględnienia najważniejszych parametrów domu. 

Dużo zaoszczędzić możemy nawet wówczas, gdy zainstalujemy w swoim domu tradycyjne metody ogrzewania ? czyli ogrzewanie CO. Wystarczy dobrze obliczyć to jakie zapotrzebowanie na energię cieplną wykazuje nasz dom. Jak to zrobić?

Dobór odpowiedniego systemów CO zależy nie tylko od zasobności naszego portfela, ale też od wielu innych czynników, takich jak kubatura i konstrukcja domu, rejon kraju, położenie budynku (wolno stojący czy też w zwartej zabudowie), a także na obecności mediów (w tym miejskiej sieci ciepłowniczej czy instalacji gazowej). 

Inny rodzaj ogrzewania można bowiem zainstalować w mieszkaniu, inny w domu jednorodzinnym. Czasem warunki techniczne lokalu od razu eliminują pewien rodzaj instalacji ? o tym wiedzą jednak tylko fachowcy od ogrzewnictwa. 

Taką analizę możemy spokojne przeprowadzić z pomocą architekta już na etapie budowy domu. Tak jest też najbezpieczniej. Nasi projektanci pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego systemu ogrzewania centralnego.

 

Jaki rodzaj ogrzewania CO możemy wybrać?

 

 

Ciągle najpowszechniejszym jest ogrzewanie grzejnikowe, gdzie źródłem ciepła jest podgrzewana woda. 
Montaż grzejników zaleca się wszędzie tam, gdzie podłoga będzie przykryta dywanem lub wykładziną. Największą moc cieplną wykazują wciąż grzejniki płytowe. W sprzedaży dostać można także tradycyjne grzejniki żeliwne. 

Każdy grzejnik może być dobrany ze względu na moc grzewczą. Ta z kolei odpowiada parametrom kotła oraz stratom ciepła itp.

Ogrzewanie grzejnikowe jest stosunkowo tanie i łatwe w montażu. Niestety działanie grzejników nie daje tak dużego komfortu grzewczego, jak ogrzewanie zamontowane w podłodze.

# Ogrzewanie podłogowe Wrocław

 

 

Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak system rur zamontowany pod naszą podłogą. Główną zaletą tego rodzaju ogrzewania jest równomierne oddawanie ciepła w danym pomieszczeniu w którym jest zainstalowane. Maksymalna wydajność cieplna ogrzewania podłogowego to jednak 80 W/m2. Jest to spowodowane ograniczeniem temperatury powierzchni podłogi do 29°C. Wyższa jest już bowiem szkodliwa dla zdrowia. 

To właściwie dlatego ogrzewanie podłogowe bywa stosowane na przemian z grzejnikowym lub w połączeniu z nim, tworząc idealna kompozycję grzewczą dla danego pomieszczenia.


Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Zazwyczaj traktowany jest jednak jako dodatkowe źródło ogrzewania naszego domu.

Istnieją także alternatywne źródła energii, takie jak np. pompy ciepła. Są to niezwykle wydajne systemy grzewcze, które z powodzeniem są stosowane na całym świecie! 

Ogrzewanie jest dosyć rozległym tematem, instalacje grzewcze mogą być bowiem bardzo rozbudowane i skomplikowane. 

Jeśli akurat jesteście Państwo przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania dla swojego przyszłego domu lub chcecie zmodernizować obecną instalację to zapraszamy do współpracy. Zapewniamy wsparcie i pomoc w sprawach ogrzewania na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

 

 

Z naszą pomocą sezon grzewczy nie będzie kojarzył Ci się z wysokimi rachunkami, ale wysoką temperaturą powietrza w Twoim domu! 
Na początku budowy domu warto się zastanowić jakie będzie źródło ciepła- czy kotłownia gazowa, olejowa, na paliwo stałe(węgiel, drewno) a może pompa ciepła  oraz jaki będzie  sposób ogrzewania budynku - czy ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe  a może powietrzne. Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny do zastosowania w Państwa domu?

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

 

 

 

Kontakt

 

Wesołowski sp. z o.o.
ul. Dożynkowa 15/1U, 52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

 

 

 

Tel.    71 756 88 80

 

sekretariat@wesolowski.org.pl

Usługi

 

WENTYLACJA I REKUPERACJA

WENTYLACJA KUCHNI

KLIMATYZACJA

POMPY CIEPŁA

SYSTEMY SOLARNE

INSTALACJE GRZEWCZE I GAZOWE
OGRZEWANIE PODŁOGOWE

INSTALACJE SANITARNE

WODA DESZCZOWA

WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA

REGULACJA I POMIARY

INTELIGENTNE BUDYNKI

Projekt i realizacja dla Wesołowski Sp. z o.o. od Spectrum Marketing. Wszelkie prawa zastrzeżone ® Polityka prywatności

Kontakt alarmowy do serwisu:

 

Tel.    +48 798 919 920

 

serwis@wesolowski.org.pl

 

Z nimi współpracujemy

 

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

 

 

 

sekretariat@wesolowski.org.pl

Tel.    +48 603 890 300

Szybki kontakt: