sekretariat@wesolowski.org.pl

 

 

Zgłoszenia serwisowe wyłącznie mailowo na adres serwis@wesolowski.org.pl

Tel.    71 756 88 80

Projekt i realizacja SPECTRUM MARKETING | 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

Dział projektowy

 

Wesołowski sp. z o.o sp.k

Ul.Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław   

 

NIP:8992745456  |  KRS:0000468005

Dział realizacji i serwisu 

 

Wesołowski sp. z o.o.

ul. Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

Szybki kontakt:

Tel.    +48 603 890 300

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

Jaki rodzaj pompy będzie dla nas najlepszy?

 

 

Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.

Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu. 

Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.

Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.

Jeśli akurat jesteście Państwo przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania dla swojego przyszłego domu lub chcecie zmodernizować obecną instalację to zapraszamy do współpracy. Zapewniamy wsparcie i pomoc w sprawach ogrzewania na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

 

 

Z naszą pomocą sezon grzewczy nie będzie kojarzył Ci się z wysokimi rachunkami, ale wysoką temperaturą powietrza w Twoim domu! 
Na początku budowy domu warto się zastanowić jakie będzie źródło ciepła- czy kotłownia gazowa, olejowa, na paliwo stałe(węgiel, drewno) a może pompa ciepła  oraz jaki będzie  sposób ogrzewania budynku - czy ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe  a może powietrzne. Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny do zastosowania w Państwa domu?

SYSTEMY VRF

 

 

jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW

KLIMATYZATORY

MULTI SPLIT

 

 

to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

FILTRY JFF

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne wraz z filtrem siatkowym o oznaczeniu JFF - sprawność wynosi 98% przy 8 mikronach wielkości średniej cząstki tłuszczowej

FILTRY UV Combilux

 

 

filtry UV Combilux oparte na działaniu promieniowania UV - sprawność filtracji tłuszczu oraz eliminacja zapachów wyrzucanych poza budynek nawet 99% przy zapewnieniu odpowiedniego odcinka reakcji

FILTRY JCE

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne o oznaczeniu JCE - sprawność separacji wynosi ponad 90%

FILTRY Turbo Swing

 

 

filtry Turbo Swing oparte o zasadę obracającej się perforowanej tarczy - sprawność separacji wynosi nawet 100%!!! Średnio przy 8 mikronach wielkości cząstki tłuszczowej = 98%. Filtr dedykowany do odzysku ciepła oraz systemów VAV

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE (RUROWE)

 

 

specyfikacja

KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

 

montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.

SYSTEMY WODY LODOWEJ - jest to instalacja zasilana wodą schłodzoną w źródle chłodu- czyli agregacie wody lodowej. Woda zamiast być podgrzewana jak to ma miejsce w kotłach jest schładzana do parametrów 5-10oC na zasilaniu i do 10-16oC na powrocie. Z uwagi na łatwość montażu ( przez każdego hydraulika) jest systemem bardzo popularnym i chyba najczęściej stosowanym w dzisiejszym budownictwie. Chłód z agregatu dostarczany jest do odbiorników popularnie zwanych fancoilami które mogą być montowane w obudowie lub nad sufitem podwieszanym. Z uwagi na niewielką różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem w systemie tym należy przewidzieć odpowiednio więcej miejsca na prowadzenie rur.

KOLEKTORY PŁASKIE

 

 

specyfikacja

KLIMATYZATORY

OKIENNE

 

 

urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.

KLIMATYZATORY

KANAŁOWE

 

 

urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.

 Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni,  klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

 Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał 

 z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania 

 promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji. 

Rozróżnia się dwa rodzaje cieczowych kolektorów słonecznych

# Ogrzewanie podłogowe Wrocław

 

 

Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak system rur zamontowany pod naszą podłogą. Główną zaletą tego rodzaju ogrzewania jest równomierne oddawanie ciepła w danym pomieszczeniu w którym jest zainstalowane. Maksymalna wydajność cieplna ogrzewania podłogowego to jednak 80 W/m2. Jest to spowodowane ograniczeniem temperatury powierzchni podłogi do 29°C. Wyższa jest już bowiem szkodliwa dla zdrowia. 

To właściwie dlatego ogrzewanie podłogowe bywa stosowane na przemian z grzejnikowym lub w połączeniu z nim, tworząc idealna kompozycję grzewczą dla danego pomieszczenia.


Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Zazwyczaj traktowany jest jednak jako dodatkowe źródło ogrzewania naszego domu.

Istnieją także alternatywne źródła energii, takie jak np. pompy ciepła. Są to niezwykle wydajne systemy grzewcze, które z powodzeniem są stosowane na całym świecie! 

Ogrzewanie jest dosyć rozległym tematem, instalacje grzewcze mogą być bowiem bardzo rozbudowane i skomplikowane. 

Jaki rodzaj ogrzewania CO możemy wybrać?

 

 

Ciągle najpowszechniejszym jest ogrzewanie grzejnikowe, gdzie źródłem ciepła jest podgrzewana woda. 
Montaż grzejników zaleca się wszędzie tam, gdzie podłoga będzie przykryta dywanem lub wykładziną. Największą moc cieplną wykazują wciąż grzejniki płytowe. W sprzedaży dostać można także tradycyjne grzejniki żeliwne. 

Każdy grzejnik może być dobrany ze względu na moc grzewczą. Ta z kolei odpowiada parametrom kotła oraz stratom ciepła itp.

Ogrzewanie grzejnikowe jest stosunkowo tanie i łatwe w montażu. Niestety działanie grzejników nie daje tak dużego komfortu grzewczego, jak ogrzewanie zamontowane w podłodze.

Jakie ogrzewanie CO wybrać? 

 

 

Z tym pytaniem najczęściej walczą współcześni właściciele domów jednorodzinnych. Mieszkańcy Wrocławskich bloków i kamienic mają znacznie łatwiej. Zazwyczaj bowiem ciepło dostarczane do ich lokali pochodzi z magistrali ciepłowniczej lub osiedlowej kotłowni. Sami niespecjalnie decydują o tym, czym ogrzewają swoje mieszkanie.
Ma to oczywiście swoje plusy.

Ogrzewanie to nie jest bowiem problem, który można zamieść pod dywan. Dobrze, jeśli o jego wyborze zadecydujemy już na samym początku budowy domu. Tylko wówczas mamy szansę uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z przebudową instalacji oraz jej późniejszym utrzymaniem.

Oczywiście możemy dwoić się i troić by zmniejszyć nieco wydatki poniesione na ogrzewanie. Jednak i tak niczego nie wskóramy jeśli nasza instalacja grzewcza będzie dobrana źle, bez uwzględnienia najważniejszych parametrów domu. 

Dużo zaoszczędzić możemy nawet wówczas, gdy zainstalujemy w swoim domu tradycyjne metody ogrzewania ? czyli ogrzewanie CO. Wystarczy dobrze obliczyć to jakie zapotrzebowanie na energię cieplną wykazuje nasz dom. Jak to zrobić?

Dobór odpowiedniego systemów CO zależy nie tylko od zasobności naszego portfela, ale też od wielu innych czynników, takich jak kubatura i konstrukcja domu, rejon kraju, położenie budynku (wolno stojący czy też w zwartej zabudowie), a także na obecności mediów (w tym miejskiej sieci ciepłowniczej czy instalacji gazowej). 

Inny rodzaj ogrzewania można bowiem zainstalować w mieszkaniu, inny w domu jednorodzinnym. Czasem warunki techniczne lokalu od razu eliminują pewien rodzaj instalacji ? o tym wiedzą jednak tylko fachowcy od ogrzewnictwa. 

Taką analizę możemy spokojne przeprowadzić z pomocą architekta już na etapie budowy domu. Tak jest też najbezpieczniej. Nasi projektanci pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego systemu ogrzewania centralnego.

 

# Ogrzewanie Wrocław

 

Kolejny sezon grzewczy przed nami? A może starej instalacji przydałaby się po prostu jakaś renowacja? Jedno jest pewne. Każdy moment jest dobry, by zwrócić uwagę na to, jak pracuje nasza instalacja centralnego ogrzewania i zastanowić się nad jej ewentualną modernizacją w przyszłości.

INSTALACJE GRZEWCZE I GAZOWE

KOLEKTORY SŁONECZNE