sekretariat@wesolowski.org.pl

 

 

Zgłoszenia serwisowe wyłącznie mailowo na adres serwis@wesolowski.org.pl

Tel.    71 756 88 80

Projekt i realizacja SPECTRUM MARKETING | 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

Dział projektowy

 

Wesołowski sp. z o.o sp.k

Ul.Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław   

 

NIP:8992745456  |  KRS:0000468005

Dział realizacji i serwisu 

 

Wesołowski sp. z o.o.

ul. Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

Szybki kontakt:

Tel.    +48 603 890 300

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Masz inne pytanie? Napisz do nas lub zadaj je poniżej.!

Najczęstsze pytania

Czym różni się "junkers" od kotła gazowego?

 

Na początku należałoby wyjaśnić czym jest junkers. Jest to potoczna nazwa dla gazowego przepływowego ogrzewacza wody. Nazwa ta przyjęła się od najpopularniejszej i pierwszej firmy produkującej takie ogrzewacze - ?Junkers? (podobnie sytuacja ma się na przykład z adidasami czy też pampersami). Odpowiadając zatem na pytanie: w junkersach grzana jest bezpośrednio woda użytkowa, którą wykorzystujemy do różnych celów w gospodarstwie domowym (gotowanie, mycie itp.). Natomiast w kotle gazowym grzejemy czynnik (wodę), który następnie wykorzystywany jest  w instalacji centralnego ogrzewania bądź do ogrzania ciepłej wody użytkowej.

Lepiej zastosować ogrzewanie grzejnikowe czy podłogowe?

 

Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to od bardzo wielu czynników, między innymi od tego, jakie mamy źródło ciepła, od przeznaczenia budynku bądź pomieszczenia. Ogrzewanie podłogowe z pewnością zapewnia lepszy komfort cieplny i bardziej optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Są jednak takie pomieszczenia, w których ogrzewanie podłogowe może się okazać mniej optymalne rozwiązaniem, zarówno z technicznego jak i finansowego punktu widzenia. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Nie ulega jednak wątpliwości , że ogrzewanie podłogowe przy zastosowaniu pompy ciepła czy kotła gazowego kondensacyjnego jest obecnie jednym z najlepszych połączeń z uwagi na to iż źródła te uzyskują w połączeniu z ogrzewanie podłogowym najwyższe sprawności a dzięki temu eksploatacja takiego systemu jest najtańsza.

Pompa ciepła, czy warto?

 

Pompa ciepła może być stosowana zarówno w zimie do ogrzewania pomieszczeń jak i w lecie do ich chłodzenia. Ponadto przez cały rok może być wykorzystywana do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Czerpie ona energię z otoczenia zewnętrznego, a jedyny koszt jaki ponosimy związany jest z koniecznością podniesienia ciśnienia czynnika krążącego wewnątrz układu. Zastosowanie pompy ciepła przynosi zatem korzyści nie tylko dla środowiska, ale również dla naszych portfeli. Dzięki niej zyskujemy dużo tańszą energię, niż w przypadku zastosowania konwencjonalnych źródeł energii.

Czy rekuperacja  może schładzać dom?

 

Rekuperacja czyli inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła służy do dostarczenia odpowiedniej ilości świeżego powietrza niezbędnego do poczucia komfortu. Zadaniem rekuperacji nie jest więc schładzanie pomieszczeń.

W związku z tym ilość powietrza dostarczana przez rekuperację jest na tyle mała , że nie jesteśmy w stanie schłodzić pomieszczeń. Jedyne co możemy zrobić to za pomocą np. GWC (gruntowego wymiennika ciepła) lub chłodnicy schłodzić powietrze nawiewane do pomieszczeń i w ten sposób nie będziemy nawiewać powietrza ciepłego tylko schłodzone które z uwagi na małą ilość nie jest w stanie zniwelować zysków ciepła które mogą się w pomieszczeniu mieszkalnym pojawić.

Do schłodzenia pomieszczeń najlepiej zastosować urządzenia klimatyzacyjne zwane potocznie splitami.

Co to jest rekuperator?

 

Rekuperator jest to wymiennik do odzyskiwania energii z powietrza wywiewanego. W przypadku zastosowania wentylacji mechanicznej możemy odzyskać część energii cieplnej z powietrza, które wywiewamy z pomieszczeń. Strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego, przepływającego przez rekuperator są oddzielone przeponą przez którą przenika ciepło i nie mieszają się ze sobą. Jeśli zastosujemy wentylację z chłodzeniem rekuperator pozwala również na odzyskiwanie chłodu z powietrza wywiewanego.

Jaki rodzaj wentylacji lepiej zastosować w domku jednorodzinnym - mechaniczną czy grawitacyjną?

 

Zadaniem wentylacji w budynkach jest zapewnienie komfortowego mikroklimatu w pomieszczeniach. Powinna więc ona dobrze działać przez cały rok. Wentylacja grawitacyjna w domkach jednorodzinnych, zwłaszcza parterowych, bardzo często nie działa poprawnie. Dlatego też coraz częściej stosuje się wentylację mechaniczną nawet w domkach jednorodzinnych. Zapewnia ona odpowiednią wymianę powietrza w pomieszczeniach przez cały rok. Ponadto na kanałach wentylacji mechanicznej stosuje się filtry, które oczyszczają powietrze przed wprowadzeniem go do naszego domu. Dodatkowo, jeśli zastosujemy rekuperator, pozwoli to nam na ograniczenie kosztów ogrzewania domu. Wybierając zatem rodzaj wentylacji w domku jednorodzinnym warto poważnie zastanowić się nad zastosowaniem wentylacji mechanicznej dla zapewnienia lepszego komfortu życia.