sekretariat@wesolowski.org.pl

 

 

Zgłoszenia serwisowe wyłącznie mailowo na adres serwis@wesolowski.org.pl

Tel.    71 756 88 80

Projekt i realizacja SPECTRUM MARKETING | 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

Dział projektowy

 

Wesołowski sp. z o.o sp.k

Ul.Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław   

 

NIP:8992745456  |  KRS:0000468005

Dział realizacji i serwisu 

 

Wesołowski sp. z o.o.

ul. Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

Szybki kontakt:

Tel.    +48 603 890 300

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Proponowani producenci:

przykładowe modele pomp ciepła marki

przykładowe modele pomp ciepła marki

VITOCAL 200-G

VITOCAL 222-G

VITOCAL 242-G

VITOCAL 300-G

VITOCAL 333-G

VITOCAL 343-G

VITOCAL 350-G

VITOCAL 300-A

VITOCAL 300-Aa

VITOCAL 350-A

Vitocal 200-S

Vitocal 242-S

VITOCAL 161-A

VITOCAL 060-A

VITOCAL 300-G PRO

VITOCAL 300-W PRO

VITOCAL 350-G PRO

Pompy ciepła o mocy do 2 MW

AC-Box

NC-Box

IVT GEO 312C

IVT PremiumLine EQ C

IVT PremiumLine EQ E

IVT GreenLine HE C

IVT GreenLine HE E

IVT AirX

IVT NordicInverter

rodzaje pomp ciepła

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

wiertnica dolnego żródła pompy ciepła

wiercenie otworu dolnego źródła

dolne źródło

dolne źródło 2

Dla kogo jest pompa ciepła?

 

 

Można powiedzieć , że dla osób które cenią sobie komfort, ekologię, oraz co najważniejsze - niskie koszty eksploatacyjne. Komfort dlatego, że nie wszystkim odpowiada obsługa kotła na paliwo stałe a ekologia z uwagi na stosunkowo nieduże zanieczyszczenie środowiska.
Firma nasza korzysta z doświadczenia i wiedzy producentów tylko i wyłącznie sprawdzonych marek których pozycja na rynku polskim jak i światowym można powiedzieć, że  plasuje się w "pierwszej dziesiątce".

Skąd ta energia?

 

 

Sprężarkowe pompy ciepła realizują obieg termodynamiczny (obieg Lindego), będący odwróceniem obiegu silnika cieplnego. Ciepło jest pobierane przez roboczy czynnik termodynamiczny (freon, amoniak, sprężony dwutlenek węgla) w parowniku (dolne źródło ciepła), w którym czynnik odparowuje i trafia do sprężarki, gdzie rośnie energia wewnętrzna czynnika (a więc i temperatura), a następnie w skraplaczu oddaje ciepło (górne źródło ciepła) skraplając się i przez zawór dławiący lub rurkę kapilarną, trafia z powrotem do parownika.
Pompy ciepła wykorzystują ciepło niskotemperaturowe (o niskiej energii) (w praktyce 0°C - 60°C), trudne do innego praktycznego wykorzystania.
Rodzaje dolnych źródeł ciepła:
grunt do głębokości 1,2 m (kolektor poziomy),
grunt (skały) do głębokości 150 m (kolektor pionowy),
wody powierzchniowe, jeziora, rzeki,
wody podziemne,
powietrze atmosferyczne.

SYSTEMY VRF

 

 

jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW

KLIMATYZATORY

MULTI SPLIT

 

 

to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

CHŁODZENIE PASYWNE LUB AKTYWNE

 

 

Funkcja chłodzenia realizowana jest przy zastosowaniu dwóch różnych metod. Chłodzenie pasywne: solanka lub wody gruntowe odbierają ciepło z obiegu grzewczego za pośrednictwem wymiennika ciepła i odprowadzają je na zewnątrz. Metodę tę określa się także jako „natural cooling”, ponieważ do chłodzenia wykorzystywana jest tutaj naturalna temperatura otoczenia.

FILTRY UV Combilux

 

 

filtry UV Combilux oparte na działaniu promieniowania UV - sprawność filtracji tłuszczu oraz eliminacja zapachów wyrzucanych poza budynek nawet 99% przy zapewnieniu odpowiedniego odcinka reakcji

POMPY CIEPŁA

DUŻEJ MOCY

 

 

Ogrzewanie energią odnawialną pozyskiwaną z natury – także w dużym zakresie mocy

POMPY CIEPŁA POWIETRZE/WODA

 

 

Pompy te wykorzystują powietrze zewnętrzne i powietrze usuwane jako pierwotne źródło energii.

POMPA CIEPŁA POWIETRZE/WODA SPLIT

 

 

Pompy ciepła typu Split charakteryzuje podział na cichą jednostkę wewnętrzną i prowadzącą powietrze jednostkę zewnętrzną. Przy tej konstrukcji nie ma potrzeby wykonywania kosztownych przepustów ściennych oraz montażu kanałów powietrznych.

POMPY CIEPŁA SOLANKA/WODA

 

 

Pompy ciepła solanka/woda wykorzystują grunt jako pierwotne źródło energii, przy zastosowaniu kolektorów lub sond gruntowych. Jeżeli dostępnym źródłem ciepła jest woda, stosowane są pompy ciepła woda/woda.

SYSTEMY WODY LODOWEJ - jest to instalacja zasilana wodą schłodzoną w źródle chłodu- czyli agregacie wody lodowej. Woda zamiast być podgrzewana jak to ma miejsce w kotłach jest schładzana do parametrów 5-10oC na zasilaniu i do 10-16oC na powrocie. Z uwagi na łatwość montażu ( przez każdego hydraulika) jest systemem bardzo popularnym i chyba najczęściej stosowanym w dzisiejszym budownictwie. Chłód z agregatu dostarczany jest do odbiorników popularnie zwanych fancoilami które mogą być montowane w obudowie lub nad sufitem podwieszanym. Z uwagi na niewielką różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem w systemie tym należy przewidzieć odpowiednio więcej miejsca na prowadzenie rur.

 Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni,  klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

 Zaletą współpracy z naszą firmą jest kompleksowa realizacja systemu wentylacji    kuchni od wykonania projektu po wykonawstwo. 

POMPY CIEPŁA DO CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

 

 

Pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej w ekonomiczny i energooszczędny sposób, niezależnie od innej instalacji grzewczej, przejmuje funkcję podgrzewu wody użytkowej, wykorzystując ciepło powietrza w pomieszczeniu.

KLIMATYZATORY

KANAŁOWE

 

 

urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.

Można wyróżnić kilka rodzajów urządzeń i systemów chłodniczych tj.: 

# Co przemawia za ciągle wzrastającą liczbą instalacji pomp ciepła w naszych domach?

 

Zainteresowanie pompami ciepła każdego roku wzrasta. Być może głównym powodem takiego obrotu sprawy jest fakt, że tego rodzaju instalacja uznana jest za bardzo ekologiczną. Co więcej idealnie nadaje się do zamontowania zarówno w nowym budownictwie, jak i w starszych domach remontowanych.
Wreszcie energia służąca do ogrzewania naszego mieszkania przy użyciu pompy ciepła może być pobierana z odnawialnych źródeł energii.

Zasada działania

 

Nazwa "pompa ciepła" jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej "pompy hydraulicznej" pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej. Zarówno "pompa hydrauliczna" jak i "pompa ciepła" potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz. Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego podobnie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na dół napędza silnik hydrauliczny (turbinę wodną). Aby "zmusić" ciepło do płynięcia w odwrotnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz dostarczyć energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego. Przy odpowiedniej konstrukcji "pompa ciepła" i "silnik cieplny" mogą być jednym urządzeniem, podobnie jak jednym urządzeniem mogą być pompa hydrauliczna i silnik hydrauliczny (np. turbina Kaplana) w elektrowni szczytowo-pompowej.

Nowoczesność i funkcjonalność

 

W chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest "wypompowywane" z przechowywanych produktów (co obniża ich temperaturę) a oddawane do pomieszczenia, w którym stoi lodówka lub zamrażarka. Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń "wypompowuje" ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddaje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.

# Pompy ciepła Wrocław

 

Pompa ciepła jest maszyną cieplną wymuszającą przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej(w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej(w pompach absorpcyjnych).

Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w:

  • gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki)
  • przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu)
  • klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń)
  • chłodnictwie
  • ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza)

POMPY CIEPŁA

KLIMATYZACJA