sekretariat@wesolowski.org.pl

 

 

Zgłoszenia serwisowe wyłącznie mailowo na adres serwis@wesolowski.org.pl

Tel.    71 756 88 80

Projekt i realizacja SPECTRUM MARKETING | 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

Dział projektowy

 

Wesołowski sp. z o.o sp.k

Ul.Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław   

 

NIP:8992745456  |  KRS:0000468005

Dział realizacji i serwisu 

 

Wesołowski sp. z o.o.

ul. Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

Szybki kontakt:

Tel.    +48 603 890 300

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

Jaki rodzaj pompy będzie dla nas najlepszy?

 

 

Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.

Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu. 

Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.

Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.

Jaka jest oszczędność i zalety inteligentnego budynku?

 

 

Jeśli chodzi o oszczędności, to np. poprzez wyłączanie światła zależnie od pory dnia lub poziomu oświetlenia zewnętrznego można zaoszczędzić często do 50% zużywanej dotychczas energii. W ten sposób ulega podwojeniu czas eksploatacji opraw oświetleniowych i źródeł światła, co daje znaczną dodatkową oszczędność w nakładach na konserwację.

Duże oszczędności energii można również uzyskać przez sterowanie ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu uwzględniamy nie tylko obniżenie kosztów, ale i indywidualne potrzeby użytkowników. Bierzemy pod uwagę funkcje pomieszczeń i czas ich wykorzystania. Innej temperatury wymagamy w pokoju dziecięcym, a innej w kuchni lub łazience.

Systemy te umożliwiają nam również sterowanie ogrzewaniem, wentylacją czy klimatyzacją z dowolnego miejsca na ziemi poprzez komunikację internetową. 

Będąc poza domem możemy np. w telefonie ustawić sobie parametry ogrzewania , możemy sprawdzić czy działa ogrzewanie itd.

Niektóre pokoje takie jak sypialnia, gabinet czy salon wykorzystywane są tylko w określonych porach dnia. Nie ma więc potrzeby utrzymywania w nich jednolitej temperatury przez całą dobę. W typowej instalacji powstają więc straty energii wynikające ze zbędnego ogrzewania pomieszczeń. Wyeliminowanie tych strat pozwala zaoszczędzić ponad 30% wydatków na energię cieplną. Są to tylko dwa elementy oszczędności spośród wielu, jakie daje nam instalacja inteligentna.

SYSTEMY VRF

 

 

jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW

KLIMATYZATORY

MULTI SPLIT

 

 

to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

FILTRY JFF

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne wraz z filtrem siatkowym o oznaczeniu JFF - sprawność wynosi 98% przy 8 mikronach wielkości średniej cząstki tłuszczowej

FILTRY UV Combilux

 

 

filtry UV Combilux oparte na działaniu promieniowania UV - sprawność filtracji tłuszczu oraz eliminacja zapachów wyrzucanych poza budynek nawet 99% przy zapewnieniu odpowiedniego odcinka reakcji

FILTRY JCE

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne o oznaczeniu JCE - sprawność separacji wynosi ponad 90%

FILTRY Turbo Swing

 

 

filtry Turbo Swing oparte o zasadę obracającej się perforowanej tarczy - sprawność separacji wynosi nawet 100%!!! Średnio przy 8 mikronach wielkości cząstki tłuszczowej = 98%. Filtr dedykowany do odzysku ciepła oraz systemów VAV

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE (RUROWE)

 

 

specyfikacja

KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

 

montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.

SYSTEMY WODY LODOWEJ - jest to instalacja zasilana wodą schłodzoną w źródle chłodu- czyli agregacie wody lodowej. Woda zamiast być podgrzewana jak to ma miejsce w kotłach jest schładzana do parametrów 5-10oC na zasilaniu i do 10-16oC na powrocie. Z uwagi na łatwość montażu ( przez każdego hydraulika) jest systemem bardzo popularnym i chyba najczęściej stosowanym w dzisiejszym budownictwie. Chłód z agregatu dostarczany jest do odbiorników popularnie zwanych fancoilami które mogą być montowane w obudowie lub nad sufitem podwieszanym. Z uwagi na niewielką różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem w systemie tym należy przewidzieć odpowiednio więcej miejsca na prowadzenie rur.

KOLEKTORY PŁASKIE

 

 

specyfikacja

KLIMATYZATORY

OKIENNE

 

 

urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.

KLIMATYZATORY

KANAŁOWE

 

 

urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.

 Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni,  klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

 Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał 

 z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania 

 promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji. 

Rozróżnia się dwa rodzaje cieczowych kolektorów słonecznych

Czy warto mieć inteligentny dom?

 

Jeśli budynek jest wyposażony w systemy:
 

 • alarmowy, 
 • klimatyzacji, 
 • ogrzewania, 
 • wentylacji, 
 • sterowania oświetleniem, 
 • roletami, 
 • żaluzjami, markizami 

 

to nie znaczy, że jest inteligentny. Inteligencja budynku polega na tym, iż wymienione systemy są zintegrowane, tzn. każdy system dysponuje informacją o każdej zmianie stanu innego systemu. Na przykład: gdy mamy opuszczone markizy i otwarte okna dachowe a czujnik wiatru wykryje, iż jest on zbyt silny informacja ta dotrze do systemu sterowania markizami i oknami, które zostaną automatycznie zamknięte.​ 

Projekt i montaż systemu inteligentnej instalacji

 

 

Krok 1. spotkanie z inwestorem mające na celu poznanie oczekiwań klienta oraz posiadanego budżetu

Krok 2. spotkanie z architektem wnętrz w celu dopasowania wspólnej wizji

Krok 3. przygotowanie projektu, trasy okablowań i punktów elektrycznych (dot. wszystkich wybranych elementów II ? oświetlenia, gniazd, trasy przewodu magistralnego do wszystkich punktów, itp.)

Krok 4. wykonanie okablowania i montaż urządzeń

Krok 5. zaprogramowanie urządzeń i paneli ściennych

Krok 6. przeszkolenie domowników z obsługi systemu

Czy inteligentny dom się opłaca?

 

 

Zagadnienie to jest przedmiotem poważnej dyskusji inwestorów od początku powstania automatyki budynków (BA) i systemów zintegrowanego zarządzania budynkami (BMS). Jednak pytanie, ?czy się opłaca?, jest pewnym nieporozumieniem.

Od momentu pojawienia się systemów BA nigdy nie zakładano, że mają się zwrócić, a jedynie zwiększać komfort i bezpieczeństwo mieszkańców domu. Podobnie jak nie zastanawiamy się, kiedy się nam zwróci zakup telewizora LED, luksusowego wideobramofonu lub wielofunkcyjnego panelu natryskowego w łazience. To cena komfortu czy nawet luksusu, którą płaci inwestor.

Inteligentne instalacje, w skrócie II, pozwalają na pełną automatyzację przestrzeni mieszkaniowej  począwszy od zarządzania:
 

 • ogrzewaniem
 • chłodzeniem i wentylacją
 • sterowanie oświetleniem, 
 • roletami,
 • bramami i wszystkimi innymi urządzeniami silnikowymi, po bezprzewodową obsługę urządzeń przez bluetooth i GSM.
   

Automatyzacja może objąć praktycznie każdy element instalacji elektrycznej ? jednym przyciskiem można uruchomić zraszacze na ogrodzie, zamknąć rolety zewnętrzne w oknach, wyłączyć wszystkie lub wybrane urządzenia AGD w domu czy odłączyć od zasilania gniazdka np. w pokoju dziecka. To także oszczędność energii ? jak podaje firma F&F, II pozwalają na spadek kosztów ogrzewania do ok. 40%, a oświetlenia do ok. 15%.

Będąc poza domem nie potrzebujesz drogiego w utrzymaniu komfortu cieplnego. Ciężko jest też w pośpiechu zadbać, aby wyłączyć i skontrolować wszystkie domowe urządzenia ciepła, klimatyzacji, rekuperacji. System Nexo pozwala na tworzenie kompozycji ciepła czyli optymalnych dla danej sytuacji kombinacji priorytetów ogrzewania.

 

 • wyłączanie strefy grzewczej, rekuperatora, klimatyzatora po otwarciu okna lub drzwi tarasowych
 • strefowe zarządzenie ciepłem w zależności od obecności domowników (uzbrojony/rozbrojony alarm) i pory dnia (zmienne ustawienia dla strefy zależne od czasu)
 • sterowanie różnymi źródłami ciepła stosownie do parametru bezwładności cieplnej (np. bazowanie na ogrzewaniu podłogowym wspieranym chwilowym dogrzewaniem elektrycznym)
   

Traktując system Nexo jako narzędzie automatycznej regulacji wielu podsystemów grzewczych możemy zoptymalizować i oszczędzać energię zachowując przy tym wysoki komfort cieplny przy minimalnych czynnościach obsługi.
 

 

 • dopasowanie temperatury wody źródeł ciepła (pompy ciepła, piece)
 • sterowanie lamelkami żaluzji fasadowych w zależności od zapotrzebowania domu na ciepło/zacienienie (budownictwo pasywne)
 • sterowanie matami grzewczymi (np. w systemach przeciwoblodzeniowych, podgrzewanie luster)
 • sterowanie cyrkulacją ciepłej wody użytkowej

         

INTELIGENTNE BUDYNKI

KOLEKTORY SŁONECZNE