INTELIGENTNE BUDYNKI

Będąc poza domem nie potrzebujesz drogiego w utrzymaniu komfortu cieplnego. Ciężko jest też w pośpiechu zadbać, aby wyłączyć i skontrolować wszystkie domowe urządzenia ciepła, klimatyzacji, rekuperacji. System Nexo pozwala na tworzenie kompozycji ciepła czyli optymalnych dla danej sytuacji kombinacji priorytetów ogrzewania.

 

 • wyłączanie strefy grzewczej, rekuperatora, klimatyzatora po otwarciu okna lub drzwi tarasowych
 • strefowe zarządzenie ciepłem w zależności od obecności domowników (uzbrojony/rozbrojony alarm) i pory dnia (zmienne ustawienia dla strefy zależne od czasu)
 • sterowanie różnymi źródłami ciepła stosownie do parametru bezwładności cieplnej (np. bazowanie na ogrzewaniu podłogowym wspieranym chwilowym dogrzewaniem elektrycznym)
   

Traktując system Nexo jako narzędzie automatycznej regulacji wielu podsystemów grzewczych możemy zoptymalizować i oszczędzać energię zachowując przy tym wysoki komfort cieplny przy minimalnych czynnościach obsługi.
 

 

 • dopasowanie temperatury wody źródeł ciepła (pompy ciepła, piece)
 • sterowanie lamelkami żaluzji fasadowych w zależności od zapotrzebowania domu na ciepło/zacienienie (budownictwo pasywne)
 • sterowanie matami grzewczymi (np. w systemach przeciwoblodzeniowych, podgrzewanie luster)
 • sterowanie cyrkulacją ciepłej wody użytkowej

         

Czy inteligentny dom się opłaca?

 

 

Zagadnienie to jest przedmiotem poważnej dyskusji inwestorów od początku powstania automatyki budynków (BA) i systemów zintegrowanego zarządzania budynkami (BMS). Jednak pytanie, ?czy się opłaca?, jest pewnym nieporozumieniem.

Od momentu pojawienia się systemów BA nigdy nie zakładano, że mają się zwrócić, a jedynie zwiększać komfort i bezpieczeństwo mieszkańców domu. Podobnie jak nie zastanawiamy się, kiedy się nam zwróci zakup telewizora LED, luksusowego wideobramofonu lub wielofunkcyjnego panelu natryskowego w łazience. To cena komfortu czy nawet luksusu, którą płaci inwestor.

Inteligentne instalacje, w skrócie II, pozwalają na pełną automatyzację przestrzeni mieszkaniowej  począwszy od zarządzania:
 

 • ogrzewaniem
 • chłodzeniem i wentylacją
 • sterowanie oświetleniem, 
 • roletami,
 • bramami i wszystkimi innymi urządzeniami silnikowymi, po bezprzewodową obsługę urządzeń przez bluetooth i GSM.
   

Automatyzacja może objąć praktycznie każdy element instalacji elektrycznej ? jednym przyciskiem można uruchomić zraszacze na ogrodzie, zamknąć rolety zewnętrzne w oknach, wyłączyć wszystkie lub wybrane urządzenia AGD w domu czy odłączyć od zasilania gniazdka np. w pokoju dziecka. To także oszczędność energii ? jak podaje firma F&F, II pozwalają na spadek kosztów ogrzewania do ok. 40%, a oświetlenia do ok. 15%.

Projekt i montaż systemu inteligentnej instalacji

 

 

Krok 1. spotkanie z inwestorem mające na celu poznanie oczekiwań klienta oraz posiadanego budżetu

Krok 2. spotkanie z architektem wnętrz w celu dopasowania wspólnej wizji

Krok 3. przygotowanie projektu, trasy okablowań i punktów elektrycznych (dot. wszystkich wybranych elementów II ? oświetlenia, gniazd, trasy przewodu magistralnego do wszystkich punktów, itp.)

Krok 4. wykonanie okablowania i montaż urządzeń

Krok 5. zaprogramowanie urządzeń i paneli ściennych

Krok 6. przeszkolenie domowników z obsługi systemu

Czy warto mieć inteligentny dom?

 

Jeśli budynek jest wyposażony w systemy:
 

 • alarmowy, 
 • klimatyzacji, 
 • ogrzewania, 
 • wentylacji, 
 • sterowania oświetleniem, 
 • roletami, 
 • żaluzjami, markizami 

 

to nie znaczy, że jest inteligentny. Inteligencja budynku polega na tym, iż wymienione systemy są zintegrowane, tzn. każdy system dysponuje informacją o każdej zmianie stanu innego systemu. Na przykład: gdy mamy opuszczone markizy i otwarte okna dachowe a czujnik wiatru wykryje, iż jest on zbyt silny informacja ta dotrze do systemu sterowania markizami i oknami, które zostaną automatycznie zamknięte.​ 

Jaka jest oszczędność i zalety inteligentnego budynku?

 

 

Jeśli chodzi o oszczędności, to np. poprzez wyłączanie światła zależnie od pory dnia lub poziomu oświetlenia zewnętrznego można zaoszczędzić często do 50% zużywanej dotychczas energii. W ten sposób ulega podwojeniu czas eksploatacji opraw oświetleniowych i źródeł światła, co daje znaczną dodatkową oszczędność w nakładach na konserwację.

Duże oszczędności energii można również uzyskać przez sterowanie ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu uwzględniamy nie tylko obniżenie kosztów, ale i indywidualne potrzeby użytkowników. Bierzemy pod uwagę funkcje pomieszczeń i czas ich wykorzystania. Innej temperatury wymagamy w pokoju dziecięcym, a innej w kuchni lub łazience.

Systemy te umożliwiają nam również sterowanie ogrzewaniem, wentylacją czy klimatyzacją z dowolnego miejsca na ziemi poprzez komunikację internetową. 

Będąc poza domem możemy np. w telefonie ustawić sobie parametry ogrzewania , możemy sprawdzić czy działa ogrzewanie itd.

Niektóre pokoje takie jak sypialnia, gabinet czy salon wykorzystywane są tylko w określonych porach dnia. Nie ma więc potrzeby utrzymywania w nich jednolitej temperatury przez całą dobę. W typowej instalacji powstają więc straty energii wynikające ze zbędnego ogrzewania pomieszczeń. Wyeliminowanie tych strat pozwala zaoszczędzić ponad 30% wydatków na energię cieplną. Są to tylko dwa elementy oszczędności spośród wielu, jakie daje nam instalacja inteligentna.

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

 

Kontakt

 

Wesołowski sp. z o.o.
ul. Dożynkowa 15/1U, 52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

 

 

 

Tel.    71 756 88 80

 

sekretariat@wesolowski.org.pl

Usługi

 

WENTYLACJA I REKUPERACJA

WENTYLACJA KUCHNI

KLIMATYZACJA

POMPY CIEPŁA

SYSTEMY SOLARNE

INSTALACJE GRZEWCZE I GAZOWE
OGRZEWANIE PODŁOGOWE

INSTALACJE SANITARNE

WODA DESZCZOWA

WENTYLACJA PRZEMYSŁOWA

REGULACJA I POMIARY

INTELIGENTNE BUDYNKI

Projekt i realizacja dla Wesołowski Sp. z o.o. od Spectrum Marketing. Wszelkie prawa zastrzeżone ® Polityka prywatności

Kontakt alarmowy do serwisu:

 

Tel.    +48 798 919 920

 

serwis@wesolowski.org.pl

 

Z nimi współpracujemy

 

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

 

 

 

sekretariat@wesolowski.org.pl

Tel.    +48 603 890 300

Szybki kontakt: