Wesołowski sp. z o.o sp.k
Ul.Dożynkowa 15/1U
52-311 Wrocław
NIP:8992745456 | KRS:0000468005
Wesołowski sp. z o.o.
ul. Dożynkowa 15/1U
52-311 Wrocław
NIP:8992738752 | KRS:0000434484
Szybki kontakt:
Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia.
Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie.
Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub
prześlij zapytanie ofertowe.
Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.
Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu.
Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.
Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.
Jeśli chodzi o oszczędności, to np. poprzez wyłączanie światła zależnie od pory dnia lub poziomu oświetlenia zewnętrznego można zaoszczędzić często do 50% zużywanej dotychczas energii. W ten sposób ulega podwojeniu czas eksploatacji opraw oświetleniowych i źródeł światła, co daje znaczną dodatkową oszczędność w nakładach na konserwację.
Duże oszczędności energii można również uzyskać przez sterowanie ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki temu uwzględniamy nie tylko obniżenie kosztów, ale i indywidualne potrzeby użytkowników. Bierzemy pod uwagę funkcje pomieszczeń i czas ich wykorzystania. Innej temperatury wymagamy w pokoju dziecięcym, a innej w kuchni lub łazience.
Systemy te umożliwiają nam również sterowanie ogrzewaniem, wentylacją czy klimatyzacją z dowolnego miejsca na ziemi poprzez komunikację internetową.
Będąc poza domem możemy np. w telefonie ustawić sobie parametry ogrzewania , możemy sprawdzić czy działa ogrzewanie itd.
Niektóre pokoje takie jak sypialnia, gabinet czy salon wykorzystywane są tylko w określonych porach dnia. Nie ma więc potrzeby utrzymywania w nich jednolitej temperatury przez całą dobę. W typowej instalacji powstają więc straty energii wynikające ze zbędnego ogrzewania pomieszczeń. Wyeliminowanie tych strat pozwala zaoszczędzić ponad 30% wydatków na energię cieplną. Są to tylko dwa elementy oszczędności spośród wielu, jakie daje nam instalacja inteligentna.
jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW
to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.
specyfikacja
montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.
specyfikacja
urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.
urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.
Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni, klientów indywidualnych oraz biznesowych.
Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał
z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania
promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji.
Jeśli budynek jest wyposażony w systemy:
to nie znaczy, że jest inteligentny. Inteligencja budynku polega na tym, iż wymienione systemy są zintegrowane, tzn. każdy system dysponuje informacją o każdej zmianie stanu innego systemu. Na przykład: gdy mamy opuszczone markizy i otwarte okna dachowe a czujnik wiatru wykryje, iż jest on zbyt silny informacja ta dotrze do systemu sterowania markizami i oknami, które zostaną automatycznie zamknięte.
Krok 1. spotkanie z inwestorem mające na celu poznanie oczekiwań klienta oraz posiadanego budżetu
Krok 2. spotkanie z architektem wnętrz w celu dopasowania wspólnej wizji
Krok 3. przygotowanie projektu, trasy okablowań i punktów elektrycznych (dot. wszystkich wybranych elementów II ? oświetlenia, gniazd, trasy przewodu magistralnego do wszystkich punktów, itp.)
Krok 4. wykonanie okablowania i montaż urządzeń
Krok 5. zaprogramowanie urządzeń i paneli ściennych
Krok 6. przeszkolenie domowników z obsługi systemu
Zagadnienie to jest przedmiotem poważnej dyskusji inwestorów od początku powstania automatyki budynków (BA) i systemów zintegrowanego zarządzania budynkami (BMS). Jednak pytanie, ?czy się opłaca?, jest pewnym nieporozumieniem.
Od momentu pojawienia się systemów BA nigdy nie zakładano, że mają się zwrócić, a jedynie zwiększać komfort i bezpieczeństwo mieszkańców domu. Podobnie jak nie zastanawiamy się, kiedy się nam zwróci zakup telewizora LED, luksusowego wideobramofonu lub wielofunkcyjnego panelu natryskowego w łazience. To cena komfortu czy nawet luksusu, którą płaci inwestor.
Inteligentne instalacje, w skrócie II, pozwalają na pełną automatyzację przestrzeni mieszkaniowej począwszy od zarządzania:
Automatyzacja może objąć praktycznie każdy element instalacji elektrycznej ? jednym przyciskiem można uruchomić zraszacze na ogrodzie, zamknąć rolety zewnętrzne w oknach, wyłączyć wszystkie lub wybrane urządzenia AGD w domu czy odłączyć od zasilania gniazdka np. w pokoju dziecka. To także oszczędność energii ? jak podaje firma F&F, II pozwalają na spadek kosztów ogrzewania do ok. 40%, a oświetlenia do ok. 15%.
Traktując system Nexo jako narzędzie automatycznej regulacji wielu podsystemów grzewczych możemy zoptymalizować i oszczędzać energię zachowując przy tym wysoki komfort cieplny przy minimalnych czynnościach obsługi.
INTELIGENTNE BUDYNKI
KOLEKTORY SŁONECZNE