Wesołowski sp. z o.o.
 
 
 

Ogrzewanie Wrocław


Kolejny sezon grzewczy przed nami? A może starej instalacji przydałaby się po prostu jakaś renowacja? Jedno jest pewne. Każdy moment jest dobry, by zwrócić uwagę na to, jak pracuje nasza instalacja centralnego ogrzewania i zastanowić się nad jej ewentualną modernizacją w przyszłości.


Jakie ogrzewanie CO wybrać? 


Z tym pytaniem najczęściej walczą współcześni właściciele domów jednorodzinnych. Mieszkańcy Wrocławskich bloków i kamienic mają znacznie łatwiej. Zazwyczaj bowiem ciepło dostarczane do ich lokali pochodzi z magistrali ciepłowniczej lub osiedlowej kotłowni. Sami niespecjalnie decydują o tym, czym ogrzewają swoje mieszkanie.
Ma to oczywiście swoje plusy.

Ogrzewanie to nie jest bowiem problem, który można zamieść pod dywan. Dobrze, jeśli o jego wyborze zadecydujemy już na samym początku budowy domu. Tylko wówczas mamy szansę uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z przebudową instalacji oraz jej późniejszym utrzymaniem.

Oczywiście możemy dwoić się i troić by zmniejszyć nieco wydatki poniesione na ogrzewanie. Jednak i tak niczego nie wskóramy jeśli nasza instalacja grzewcza będzie dobrana źle, bez uwzględnienia najważniejszych parametrów domu.

Dużo zaoszczędzić możemy nawet wówczas, gdy zainstalujemy w swoim domu tradycyjne metody ogrzewania ? czyli ogrzewanie CO. Wystarczy dobrze obliczyć to jakie zapotrzebowanie na energię cieplną wykazuje nasz dom. Jak to zrobić?

Dobór odpowiedniego systemów CO zależy nie tylko od zasobności naszego portfela, ale też od wielu innych czynników, takich jak kubatura i konstrukcja domu, rejon kraju, położenie budynku (wolno stojący czy też w zwartej zabudowie), a także na obecności mediów (w tym miejskiej sieci ciepłowniczej czy instalacji gazowej).

Inny rodzaj ogrzewania można bowiem zainstalować w mieszkaniu, inny w domu jednorodzinnym. Czasem warunki techniczne lokalu od razu eliminują pewien rodzaj instalacji ? o tym wiedzą jednak tylko fachowcy od ogrzewnictwa.

Taką analizę możemy spokojne przeprowadzić z pomocą architekta już na etapie budowy domu. Tak jest też najbezpieczniej. Nasi projektanci pomogą Państwu w wyborze odpowiedniego systemu ogrzewania centralnego. 

Jaki rodzaj ogrzewania CO możemy wybrać?


Ciągle najpowszechniejszym jest ogrzewanie grzejnikowe, gdzie źródłem ciepła jest podgrzewana woda.
Montaż grzejników zaleca się wszędzie tam, gdzie podłoga będzie przykryta dywanem lub wykładziną. Największą moc cieplną wykazują wciąż grzejniki płytowe. W sprzedaży dostać można także tradycyjne grzejniki żeliwne.

Każdy grzejnik może być dobrany ze względu na moc grzewczą. Ta z kolei odpowiada parametrom kotła oraz stratom ciepła itp.

Ogrzewanie grzejnikowe jest stosunkowo tanie i łatwe w montażu. Niestety działanie grzejników nie daje tak dużego komfortu grzewczego, jak ogrzewanie zamontowane w podłodze.Ogrzewanie podłogowe Wrocław


 Ogrzewanie podłogowe to nic innego jak system rur zamontowany pod naszą podłogą. Główną zaletą tego rodzaju ogrzewania jest równomierne oddawanie ciepła w danym pomieszczeniu w którym jest zainstalowane. Maksymalna wydajność cieplna ogrzewania podłogowego to jednak 80 W/m2. Jest to spowodowane ograniczeniem temperatury powierzchni podłogi do 29°C. Wyższa jest już bowiem szkodliwa dla zdrowia.

To właściwie dlatego ogrzewanie podłogowe bywa stosowane na przemian z grzejnikowym lub w połączeniu z nim, tworząc idealna kompozycję grzewczą dla danego pomieszczenia.


Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Zazwyczaj traktowany jest jednak jako dodatkowe źródło ogrzewania naszego domu.

Istnieją także alternatywne źródła energii, takie jak np. pompy ciepła. Są to niezwykle wydajne systemy grzewcze, które z powodzeniem są stosowane na całym świecie!

Ogrzewanie jest dosyć rozległym tematem, instalacje grzewcze mogą być bowiem bardzo rozbudowane i skomplikowane. 


Jeśli akurat jesteście Państwo przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania dla swojego przyszłego domu lub chcecie zmodernizować obecną instalację to zapraszamy do współpracy. Zapewniamy wsparcie i pomoc w sprawach ogrzewania na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

Z naszą pomocą sezon grzewczy nie będzie kojarzył Ci się z wysokimi rachunkami, ale wysoką temperaturą powietrza w Twoim domu!
Na początku budowy domu warto się zastanowić jakie będzie źródło ciepła- czy kotłownia gazowa, olejowa, na paliwo stałe(węgiel, drewno) a może pompa ciepła  oraz jaki będzie  sposób ogrzewania budynku - czy ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe  a może powietrzne. Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny do zastosowania w Państwa domu?


Chcesz dokładniej poznać naszą ofertę odnośnie ogrzewania, prosimy o wysłanie
zapytania ofertowego 

lub  kontakt telefonicznyProponowani producenci systemów ogrzewania.

Kotłownie gazowe i na paliwo stałe:Grzejniki płytowe, kanałowe, promiennikiSystemy instalacyjne oraz ogrzewanie podłogoweWesołowski - systemy ogrzewania CO i podłogowego  we Wrocławiu

Wesołowski sp. z o.o.
 
 
 
 
 
ul. Dożynkowa 15/1U
NIP:
8992738752
52-311 Wrocław
KRS:
0000434484
Tel.
798 919 920
projekt@wesolowski.org.pl