sekretariat@wesolowski.org.pl

 

 

Zgłoszenia serwisowe wyłącznie mailowo na adres serwis@wesolowski.org.pl

Tel.    71 756 88 80

Projekt i realizacja SPECTRUM MARKETING | 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

Dział projektowy

 

Wesołowski sp. z o.o sp.k

Ul.Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław   

 

NIP:8992745456  |  KRS:0000468005

Dział realizacji i serwisu 

 

Wesołowski sp. z o.o.

ul. Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

Szybki kontakt:

Tel.    +48 603 890 300

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Proponowani producenci:

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

Jaki rodzaj pompy będzie dla nas najlepszy?

 

 

Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.

Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu. 

Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.

Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.

Jeśli akurat jesteście Państwo przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania dla swojego przyszłego domu lub chcecie zmodernizować obecną instalację to zapraszamy do współpracy. Zapewniamy wsparcie i pomoc w sprawach ogrzewania na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

 

 

Z naszą pomocą sezon grzewczy nie będzie kojarzył Ci się z wysokimi rachunkami, ale wysoką temperaturą powietrza w Twoim domu! 
Na początku budowy domu warto się zastanowić jakie będzie źródło ciepła- czy kotłownia gazowa, olejowa, na paliwo stałe(węgiel, drewno) a może pompa ciepła  oraz jaki będzie  sposób ogrzewania budynku - czy ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe  a może powietrzne. Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny do zastosowania w Państwa domu?

SYSTEMY VRF

 

 

jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW

KLIMATYZATORY

MULTI SPLIT

 

 

to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

FILTRY JFF

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne wraz z filtrem siatkowym o oznaczeniu JFF - sprawność wynosi 98% przy 8 mikronach wielkości średniej cząstki tłuszczowej

FILTRY UV Combilux

 

 

filtry UV Combilux oparte na działaniu promieniowania UV - sprawność filtracji tłuszczu oraz eliminacja zapachów wyrzucanych poza budynek nawet 99% przy zapewnieniu odpowiedniego odcinka reakcji

FILTRY JCE

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne o oznaczeniu JCE - sprawność separacji wynosi ponad 90%

FILTRY Turbo Swing

 

 

filtry Turbo Swing oparte o zasadę obracającej się perforowanej tarczy - sprawność separacji wynosi nawet 100%!!! Średnio przy 8 mikronach wielkości cząstki tłuszczowej = 98%. Filtr dedykowany do odzysku ciepła oraz systemów VAV

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE (RUROWE)

 

 

specyfikacja

KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

 

montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.

SYSTEMY WODY LODOWEJ - jest to instalacja zasilana wodą schłodzoną w źródle chłodu- czyli agregacie wody lodowej. Woda zamiast być podgrzewana jak to ma miejsce w kotłach jest schładzana do parametrów 5-10oC na zasilaniu i do 10-16oC na powrocie. Z uwagi na łatwość montażu ( przez każdego hydraulika) jest systemem bardzo popularnym i chyba najczęściej stosowanym w dzisiejszym budownictwie. Chłód z agregatu dostarczany jest do odbiorników popularnie zwanych fancoilami które mogą być montowane w obudowie lub nad sufitem podwieszanym. Z uwagi na niewielką różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem w systemie tym należy przewidzieć odpowiednio więcej miejsca na prowadzenie rur.

KOLEKTORY PŁASKIE

 

 

specyfikacja

KLIMATYZATORY

OKIENNE

 

 

urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.

KLIMATYZATORY

KANAŁOWE

 

 

urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.

 Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni,  klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

 Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał 

 z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania 

 promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji. 

Rozróżnia się dwa rodzaje cieczowych kolektorów słonecznych

Rozsączanie wody deszczowej

 

Chcąc w pełni wykorzystać gospodarcze i ekologiczne zalety stosowania wody deszczowej należy zastosować rozsączanie na własnej działce wydostającej się przelewem wody deszczowej, która zasila wtedy w naturalny sposób pokłady wody gruntowej, przeciwdziałając stałemu obniżaniu się jej poziomu.

Unika się w ten sposób kłopotliwego nieraz podłączania się do kanalizacji, pomijając już fakt, że często istniejąca kanalizacja jest zbyt mała, aby przejąć całą deszczówkę z nowopowstających osiedli lub jest to tylko kanalizacja ściekowa wykluczająca podłączenie deszczówki.
Przy podłączeniu do kanalizacji istnieje często niebezpieczeństwo cofania się ścieków oraz przedostawania się wyziewów kanalizacyjnych.

Nadmiar wody deszczowej może być rozsączany rurami drenarskimi, poprzez studnie chłonne lub odstojniki. Wybór sposobu rozsączania zależy od miejscowych uwarunkowań związanych z budową geologiczną podłoża oraz lokalnymi przepisami budowlanymi.

50% oszczędności 

 

 

Ponad 50 % wody pitnej można zaoszczędzić stosując deszczówkę, odpowiednio ją filtrując oraz przechowując,do takich zastosowań jak:

  • Pralka
  • Spłukiwanie WC
  • Podlewanie ogrodu
  • Mycie samochodu
  • Mycie podłóg itp.


Obok oczywistych korzyści ekonomicznych wykorzystanie wody deszczowej przyczynia się także do jak najszerzej rozumianej ochrony środowiska:
 

  • Dzięki miękkości deszczówki o 50 % redukuje się zużycie proszków do prania, a także można zrezygnować ze stosowania płynów do płukania tkanin.
  • Osiąga się lepszą jakość prania.
  • Unika się wytrącania kamienia wapiennego mogącego doprowadzić do uszkodzenia pralki.
  • Brak osadu wapnia na WC i pisuarze.
  • Lepszy rozwój roślin podlewanych deszczówką.
  • Miejskie zbiorniki przejmujące nadmiar wody deszczowej mogą mieć mniejszy rozmiar, a przewody kanalizacji burzowej mieć mniejszą średnicę.

Jak wykorzystać deszczówkę?

 

Zasada wykorzystania wody deszczowej jest bardzo prosta: spadająca na dach woda deszczowa trafia poprzez rynny oraz rury spustowe do filtrów, skąd po oczyszczeniu z zanieczyszczeń mechanicznych (liście, kurz) kierowana jest do zbiorników, w których jest magazynowana i przechowywana do późniejszego użycia. Poprzez układ sterująco - pompowy deszczówka dostarczana jest do punktów czerpalnych.
W przypadku bardzo obfitych deszczy nadmiar wody poprzez układ przelewowy odprowadzany jest do kanalizacji lub, co jest z ekologicznego punktu widzenia bardzo pożądane, jest rozsączany w gruncie.
Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, czyli długotrwałą suszą i niedoborem wody, wtedy układ sterujący dopuszcza niezbędną ilość wody pitnej.

Wykorzystanie wody deszczowej

 

Woda jest najbardziej wartościowym i jednocześnie podstawowym artykułem niezbędnym do życia i dla naszego prawidłowego funkcjonowania.Wprawdzie na ziemi znajduje się ogromna ilość wody , to jednak 97 % tej ilości występuje w postaci niezdatnej do picia słonej wody mórz i oceanów, a z pozostałych 3 % słodkiej wody do wykorzystania bez większych nakładów technicznych jest jedynie 10 % .Ponad 50% zużywanej w gospodarstwie domowym wody pitnej może zostać, bez utraty jakości i komfortu zastąpiona wodą deszczową.

Czyż zatem można nazwać inaczej niż bezmyślnym marnotrawstwem i nieodpowiedzialnością zanieczyszczanie wód przez ludzi oraz fakt, że ze zużywanych codziennie przeciętnie przez jedną osobę 150 litrów wody pitnej spożywanych jest jedynie około 3 litry ?!

WODA DESZCZOWA

KOLEKTORY SŁONECZNE