sekretariat@wesolowski.org.pl

 

 

Zgłoszenia serwisowe wyłącznie mailowo na adres serwis@wesolowski.org.pl

Tel.    71 756 88 80

Projekt i realizacja SPECTRUM MARKETING | 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone

Dział projektowy

 

Wesołowski sp. z o.o sp.k

Ul.Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław   

 

NIP:8992745456  |  KRS:0000468005

Dział realizacji i serwisu 

 

Wesołowski sp. z o.o.

ul. Dożynkowa 15/1U

52-311 Wrocław    

 

NIP:8992738752  |  KRS:0000434484

Szybki kontakt:

Tel.    +48 603 890 300

sekretariat@wesolo​​​​​​​wski.org.pl

 

 

 

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

PRZEŚLIJ ZAPYTANIE OFERTOWE

 Porozmawiajmy o szczegółach Twojego zlecenia. 

 Przeanalizujmy wspólnie problem i znajdźmy najlepsze rozwiązanie. 

 Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób lub 

 prześlij zapytanie ofertowe. 

Jaki rodzaj pompy będzie dla nas najlepszy?

 

 

Zazwyczaj wybieramy pompę typu powietrze-woda. Ten typ instalacji jest bowiem najtańszy. Jednocześnie pozwala na pełne ogrzanie domu i niezbędnej do codziennych czynności wody.

Istnieją także pompy ciepła, które pobierają ciepło z gruntu. Niestety instalacje te mimo, że bardzo wydajne to wciąż pozostają zbyt drogie, by rzeczywiście można je było swobodnie instalować w każdym domu. 

Wreszcie kolejnym stosowanym rodzajem pompy jest typ woda-woda. Energia czerpana jest tutaj oczywiście z wody gruntowej. Ze względu jednak na konieczność wykonania odwiertów, do tego by instalacja mogła w pełni działać jej montaż zaleca się szczególnie podczas budowy domu, nie natomiast w domach gotowych.

Pompy ciepła mają jeden ogromny plus, nie wymagają od właścicieli domów posiadania osobnego pomieszczenia - kotłowni. Co więcej, wyglądają bardzo nowocześnie i designersko. Przez co mogą zostać zainstalowane nawet w korytarzu.

Jeśli akurat jesteście Państwo przed podjęciem trudnej decyzji dotyczącej wyboru ogrzewania dla swojego przyszłego domu lub chcecie zmodernizować obecną instalację to zapraszamy do współpracy. Zapewniamy wsparcie i pomoc w sprawach ogrzewania na terenie Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

 

 

Z naszą pomocą sezon grzewczy nie będzie kojarzył Ci się z wysokimi rachunkami, ale wysoką temperaturą powietrza w Twoim domu! 
Na początku budowy domu warto się zastanowić jakie będzie źródło ciepła- czy kotłownia gazowa, olejowa, na paliwo stałe(węgiel, drewno) a może pompa ciepła  oraz jaki będzie  sposób ogrzewania budynku - czy ogrzewanie grzejnikowe, podłogowe  a może powietrzne. Który z tych sposobów jest najbardziej optymalny do zastosowania w Państwa domu?

SYSTEMY VRF

 

 

jest to obecnie najbardziej rozbudowany system klimatyzacyjny coraz częściej stosowany w nowoczesnych biurowcach z uwagi na dużo mniejsze średnice oraz możliwość zmniejszenia ilości rurociągów w stosunku do systemu multisplit. Zakres wydajności takich systemów 20kW-900kW

KLIMATYZATORY

MULTI SPLIT

 

 

to układ pozwalający na podłączenie kilku jednostek wewnętrznych (ściennych, kasetonowych, podstropowych) do jednego agregatu montowanego na zewnątrz. Zakres wydajności takich rozwiązań waha się od 4 do 16kW i pozwala podłączyć nawet 8 jednostek wewnętrznych do jednej jednostki zewnętrznej.

FILTRY JFF

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne wraz z filtrem siatkowym o oznaczeniu JFF - sprawność wynosi 98% przy 8 mikronach wielkości średniej cząstki tłuszczowej

FILTRY UV Combilux

 

 

filtry UV Combilux oparte na działaniu promieniowania UV - sprawność filtracji tłuszczu oraz eliminacja zapachów wyrzucanych poza budynek nawet 99% przy zapewnieniu odpowiedniego odcinka reakcji

FILTRY JCE

 

 

filtry cyklonowo cylindryczne o oznaczeniu JCE - sprawność separacji wynosi ponad 90%

FILTRY Turbo Swing

 

 

filtry Turbo Swing oparte o zasadę obracającej się perforowanej tarczy - sprawność separacji wynosi nawet 100%!!! Średnio przy 8 mikronach wielkości cząstki tłuszczowej = 98%. Filtr dedykowany do odzysku ciepła oraz systemów VAV

KOLEKTORY PRÓŻNIOWE (RUROWE)

 

 

specyfikacja

KLIMATYZATORY KASETONOWE

 

 

montaż w podwieszanych sufitach i w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Z uwagi na lokalizację w urządzeniach tych z reguły istnieje konieczność montażu pompki skroplin która często ulega awariom co stanowi dużą wadę.

SYSTEMY WODY LODOWEJ - jest to instalacja zasilana wodą schłodzoną w źródle chłodu- czyli agregacie wody lodowej. Woda zamiast być podgrzewana jak to ma miejsce w kotłach jest schładzana do parametrów 5-10oC na zasilaniu i do 10-16oC na powrocie. Z uwagi na łatwość montażu ( przez każdego hydraulika) jest systemem bardzo popularnym i chyba najczęściej stosowanym w dzisiejszym budownictwie. Chłód z agregatu dostarczany jest do odbiorników popularnie zwanych fancoilami które mogą być montowane w obudowie lub nad sufitem podwieszanym. Z uwagi na niewielką różnicę temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem w systemie tym należy przewidzieć odpowiednio więcej miejsca na prowadzenie rur.

KOLEKTORY PŁASKIE

 

 

specyfikacja

KLIMATYZATORY

OKIENNE

 

 

urządzenia stosunkowo najrzadziej stosowane z uwagi na większy poziom mocy akustycznej niż w przypadku w/w urządzeń jak również konieczność przebudowy okna.

KLIMATYZATORY

KANAŁOWE

 

 

urządzenia najczęściej wybierane przez architektów z uwagi na możliwość ukrycia w przestrzeni nad sufitem podwieszanym. Dzięki możliwości połączenia z siecią kanałów wentylacyjnych klimatyzatory kanałowe dają możliwość lepszego rozprowadzenia schłodzonego powietrza w pomieszczeniu a po połączeniu z odpowiednimi nawiewnikami stwarzają lepszy komfort użytkowania z uwagi na wyeliminowanie odczucia przeciągów.

 Ofertę swoją kierujemy do firm wykonujących technologię kuchni,  klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

 Jednym z najistotniejszych elementów kolektora słonecznego jest absorber. Materiał 

 z którego jest zrobiony charakteryzuje się dużym współczynnikiem pochłaniania 

 promieniowania słonecznego a małym współczynnikiem emisji. 

Rozróżnia się dwa rodzaje cieczowych kolektorów słonecznych

Program wsparcia inwestycji

 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił program wsparcia inwestycji ekologicznych w gospodarstwach domowych. Dzięki temu możliwe są dotacje na zakup i montaż przydomowych oczyszczalni ścieków.

http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,276,drugi-program-funduszu-adresowany-do-polskich-rodzin.html

Proces oczyszczania przykładowe oczyszczalni INNO-CLEAN firmy Kessel

 

1 Wprowadzanie ścieków czarnych?

Najpierw ścieki przechodzą przez oczyszczanie wstępne. Substancje stałe opadają na dno, substancje lekkie wypływają na powierzchnię

 

 

2 Napełnianie komory osadu czynnego

Wstępnie oczyszczona woda przechodzi do komory osadu czynnego. 

 

 

3 Oczyszczanie/napowietrzanie ścieków

Ścieki poddawane są krótkim uderzeniowym fazom napowietrzania. To krótkie napowietrzanie powoduje, że do ścieków dostaje się tlen ? następuje częściowa denitryfikacja. Ta faza oczyszczania trwa ok. sześciu godzin. Podczas tej fazy następuje oczyszczanie przez mikroorganizmy.

 

 

4 Faza osadzania

Następnie ma miejsce faza osadzania, która trwa ok. 2 godzin.

 

 

5 Odprowadzanie wody czystej

W górnej części zbiera się czysta woda, która zostaje odpompowana. Cykl kończy się po 8 godzinach. Jeśli w ciągu minionych ośmiu godzin zbiorą się nowe ścieki w pierwszym zbiorniku, cykl zaczyna się od nowa. Jeśli nie napłyną nowe ścieki lub napłynie ich niewielka ilość do pierwszego zbiornika, urządzenie INNO-CLEANprzełącza się na tryb oszczędzania energii.

 

 

6 Odprowadzanie osadów do osadnika

Nadmiar osadu czynnego jest odprowadzany do osadnika.

 

 

Co oferujemy?

 

Nasza firma wychodzi więc naprzeciw Państwa potrzebom i oferuje:
 

  • badanie, pomiary i regulację wentylacji i klimatyzacji mechanicznej;
  • badanie, pomiary i regulacje central wentylacyjno-klimatyzacyjnych
  • pomiary hałasu
  • badanie, pomiary i regulację hydrauliczną instalacji c.o., c.w.u., c.t., wody lodowej
  • bezinwazyjne pomiary przepływu cieczy metodą ultradźwiękową
  • commissioning: projektów, robót, instalacji HVAC
  • ocenę zysków, strat ciepła (promieniowania), termowizję
  • przygotowanie dokumentacji z przeprowadzonych regulacji i pomiarów dla służb odbiorowych, inwestora
  • ocenę stanu technicznego i efektywności istniejących instalacji
  • opracowanie instrukcji eksploatacji instalacji i szkolenie służb eksploatacyjnych użytkownika
  • testy szczelności instalacji wentylacyjnych w klasie A, B, C, D. Testy przeprowadzane na nad- i podciśnienie

Regulacja i pomiary

 

Żadna, nawet najlepiej zaprojektowana instalacja, nie będzie działać prawidłowo bez jej odpowiedniego wyregulowania. Czasami konieczne są również pomiary oraz badania parametrów pracy urządzeń już zainstalowanych i działających od jakiegoś czasu.           

REGULACJA I POMIARY

KOLEKTORY SŁONECZNE